Galutinis kolonos tikslas nežinomas. „Mediazona“ daro prielaidą, kad automobiliai važiuoja į Baltarusiją, kur po maišto dislokuoti „Wagner“ kovotojai.

„Karo korespondentas“ Aleksandras Kocas nuo liepos 13 d. skelbia М-4 padarytus vaizdo įrašus, kuriuose matyti transporto priemonės, tikėtina, susijusios su privačia karine bendrove „Wagner“. Remiantis stebėsenos grupės „Belaruskij Gajun“ duomenimis, liepos 11–17 d. į Baltarusiją atvyko trys samdinių automobilių kolonos.


Po birželio 23–24 d. įvykusio „Wagner“ maišto privačios karinės bendrovės įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas, kaip buvo teigiama, susitarė su Rusijos ir Baltarusijos valdžia, kad pasitrauks į Baltarusiją. Samdiniams buvo pasiūlyta grįžti namo, sudaryti sutartį su Rusijos Federacijos (RF) gynybos ministerija arba kartu su J. Prigožinu išvykti į Baltarusiją.

Į Baltarusiją atvyko trečia privačios karinės bendrovės „Wagner“ kolona

Rusijos ir „Wagner“ vėliavomis papuošta samdinių kolona atvyko į Baltarusijos teritoriją, praneša „Telegram“ kanalas „Gajun Project“.

Remiantis kanalo duomenimis, tai trečia privačios karinės bendrovės kolona, atvykusi į Baltarusiją nuo liepos 11 d.

Kolona juda Asipovičų ir kaimo Cel, kur įkurta „Wagner“ lauko stovykla, link. Pranešama, kad koloną sudaro ne mažiau kaip 20 skirtingų modifikacijų automobilių: UAZ „Patriot“, pikapai, UAZ SGR, statybinė technika, autobusai, krovininiai automobiliai.

Nausėda: tai blogina saugumo situaciją regione

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog pastarosiomis dienomis Baltarusijoje pastebėtos privačios karinės bendrovės „Wagner“ kolonos blogina saugumo situaciją regione.

„Matome tam tikrus pėdsakus, kad Wagner“ persikėlė į Baltarusiją. Tai kaip aš ir minėjau Vilniaus viršūnių susitikimo metu, tai tik blogina saugumo situaciją mūsų regione, nepriklausomai nuo to, ar „Wagner“ po to pajudės į vieną ar kitą pusę, o gal bus mėginama integruotis ar perduoti savo patirtį Baltarusijos kariuomenei“, – LRT laidos „Panorama“ žurnalistams sekmadienį sakė G. Nausėda.

Šeštadienį stebėjimo grupė „Belaruski Gajun“ paskelbė, kad iš Rusijos į Baltarusiją atvyko Jevgenijaus Prigožino privačios karinės bendrovės „Wagner“ samdiniai, o jų vilkstinėje buvo apie 60 įvairių transporto priemonių.

Sekmadienį taip pat pastebėta Baltarusijos link judanti dar viena privačios karinės bendrovės „Wagner“ technika.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) Eltai teigė situaciją stebinti, tačiau kol kas negavusi indikacijų, kurios skatintų imtis papildomų sienos su Baltarusija apsaugos priemonių.

Lietuvos kariuomenė Eltai patvirtino, kad pranešimus apie galimą „Wagner“ grupuotės atvykimą į Baltarusiją stebi, analizuoja ir vertina. Tačiau, anot kariuomenės atstovų, kaimyninėje valstybėje vykstantys procesai šuo metu papildomos grėsmės Lietuvai nekelia.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigė nemanantis, kad dėl Baltarusijoje pastebėtos „Wagner“ kolonos reikėtų nerimauti. Anot politiko, į Baltarusiją atvyko lengvai ginkluota ir kovinės galios neturinti žmonių grupė, kuri papildomos grėsmės Lietuvos saugumui nekelia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją