Į tai daug kas atkreipė dėmesį, nes dokumente, kuris buvo paskelbtas Kremliaus interneto svetainėje, praleistas 7 punktas.

Pasirodo, kad jis yra pažymėtas žyma „Tarnybiniam naudojimui“.

Įsakymo variante, kuris paskelbtas Kremliaus interneto svetainėje, jis yra tiesiog praleistas, o toje versijoje, kuri pasirodė oficialaus normatyvinių aktų skelbimo svetainėje, nurodyta, kad šis punktas skirtas „tarnybiniam naudojimui“.

Pasak Kremliaus atstovo Dmitrijaus Peskovo, prezidento dekreto dėl dalinės mobilizacijos slapta septintoji dalis yra susijusi su „mobilizuotųjų skaičiumi“.

Delfi primena, kad V. Putinas pasirašė įsaką, kuriuo skelbiama dalinė Rusijos ginkluotųjų pajėgų mobilizacija, kuri prasidės vėliau trečiadienį.

„Manau, kad mūsų tėvynės ir vientisumo gynybai būtina paremti dalinę mobilizaciją“, – sakė jis.

V. Putinas priėmė šį sprendimą po Gynybos ministerijos pasiūlymo, sakė jis per televiziją transliuotame kreipimesi.

Šis žingsnis žengtas kitą dieną po to, kai Maskvos remiami separatistai paskelbė apie planus vėliau šią savaitę surengti referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos okupuotuose Luhansko, Donecko, Chersono ir Zaporižios regionuose, o tai sukėlė griežtą tarptautinės bendruomenės pasmerkimą.

Portalas „Meduza“ pranešė, kad antradienį Rusijos Dūmos deputatai priėmė naujas Baudžiamojo kodekso pataisas. Už dezertyravimą iš kariuomenės dabar bus baudžiama iki 10 metų kalėjimo, o už atsisakymą dalyvauti kare – iki trejų metų laisvės atėmimo bausme.

Naujausią posūkį dėl dalinės mobilizacijos smerkia vakarų pasaulio lyderiai.

V. Putinas, sulaužęs savo paties pažadą ir nusprendęs skelbti mobilizaciją karui Ukrainoje paremti, tik pripažino, kad „jo invazija žlunga“, trečiadienį pareiškė Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Benas Wallace‘as.

„Jis ir jo gynybos ministras pasiuntė į mirtį dešimtis tūkstančių savo piliečių, netinkamai aprūpintų ir prastai vadovaujamų“, – rašoma gynybos ministro tviterio paskyroje.

„Jokie grasinimai ir propaganda negali paslėpti fakto, kad Ukraina laimi šį karą, tarptautinė bendruomenė yra vieninga, o Rusija tampa pasauline atstumtąja“, – sakė jis.

V. Putino trečiadienį pasakyta kalba sukėlė nerimą, o jo išsakyti grasinimai turi būti vertinami rimtai, „Sky News“ sakė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrė Gillian Keegan.

V. Putinas pirmą kartą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų paskelbė dalinę mobilizaciją, perspėdamas Vakarus, kad jei jie ir toliau tęs, pasak jo, „branduolinį šantažą“, Maskva atsakys visu savo didžiuliu arsenalu.

„Akivaizdu, kad į tai turėtume žiūrėti labai rimtai, nes mes nekontroliuojame [šios situacijos] – nesu tikra, kad ir jis iš tikrųjų kontroliuoja. Akivaizdu, kad tai yra eskalacija“, – sakė G. Keegan.

„Tai gąsdina... Tai rimtas grasinimas, bet jis jau buvo išsakytas anksčiau“, – sakė ji BBC atskirame interviu.

V. Putinas savo kalboje pakartojo, kad jo tikslas yra „išlaisvinti“ rytų Ukrainos Donbaso pramoninį centrą ir kad dauguma regiono žmonių nenori grįžti į, jo žodžiais tariant, „Ukrainos jungą“.

„Akivaizdu, kad visa kalba buvo grynas V. Putino melas ir istorijos perrašinėjimas“, – sakė JK ministrė.

Vokietijos vicekancleris ir ekonomikos ministras Robertas Habeckas griežtai sukritikavo Rusijos sprendimą mobilizuoti šimtus tūkstančių rezervistų.

R. Habeckas šį sprendimą pavadino „blogiu ir neteisybe“ ir pridūrė, kad Vokietijos vyriausybė konsultuojasi, kaip reaguoti į šį žingsnį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)