V. Putinas apie savo sprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose po Kremliuje surengtos karių apdovanojimo ceremonijos informavo Rusijos leitenantą pulkininką Artiomą Žogą, pranešė valstybinės naujienų tarnybos.

„Labai džiaugiamės, kad prezidentas išgirdo mūsų prašymą balotiruotis. Visa Rusija jį palaiko“, – valstybinės naujienų agentūros „RIA Novosti“ pranešime cituojamas A. Žoga.

Tačiau V. Putinas dar turi pats oficialiai paskelbti apie savo dalyvavimą rinkimuose, kuriuos numatyta surengti kitų metų kovo 15–17 d.

„Mūsų prezidentas niekada nevengė ir nevengia priimti atsakingų sprendimų“, – pasakė Rusijos aukštesniųjų parlamento rūmų pirmininkė Valentina Matvienko.

„O šiandien jis dar kartą tai patvirtino. Jis tai patvirtino istorinio pasirinkimo ir istorinio iššūkio akimirką“, – pridūrė ji.

Analitikų teigimu, V. Putinas stiprių konkurentų neturės ir greičiausiai sieks įgyti kaip galima didesnius įgaliojimus, kad nuslėptų šalies nepasitenkinimą dėl karo Ukrainoje.

Rusija penktadienį paskelbė, kad kovą numatyti prezidento rinkimai vyks tris dienas, taikant neseną balsavimo procedūrą, kuri, anot Kremliaus kritikų, apsunkina galimybes užtikrinti skaidrumą.

Šią savaitę Maskva paskyrė prezidento rinkimų datą – 2024 m. kovo 17 d. Manoma, kad juos laimės dabartinis šalies vadovas V. Putinas, kuris valdžioje yra jau daugiau kaip du dešimtmečius.

„Rusijos Federacijos Centrinė rinkimų komisija patvirtino trijų dienų balsavimo laikotarpį per Rusijos prezidento rinkimus. Jie vyks 2024 m. kovo 15–17 dienomis“, – pareiškė komisija.

Stebėtojai ir opozicija sako, jog rinkimus Rusijoje temdo dažni pranešimai apie pažeidimus ir tai, kad Kremlius stumia nepriklausomus kandidatus į paraštes.

Rusija kelių dienų trukmės balsavimą pristatė 2020 m. kaip dalį priemonių, esą skirtų apsaugoti rinkėjus nuo koronaviruso. Tačiau ši sistema susilaukė politinės opozicijos kritikos.

Ji buvo pasitelkta per penkių dienų referendumą dėl Konstitucijos pakeitimų, kurie leido praplėsti prezidento kadencijų ribas ir sudarė sąlygas V. Putinui likti valdžioje iki 2036 m.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)