Tuo metu, kai pasklido žinia, kad nukritus lėktuvui žuvo J. Prigožinas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo koncerte.

Pats Rusijos prezidentas sakydamas kalbą Maskvoje, skirtą aštuoniasdešimtosioms Kursko mūšio metinėms, apie incidentą neužsiminė, tačiau šlovino „visus karius, kurie narsiai ir nepavargdami kariauja“ Ukrainoje.

Vladimiras Putinas

JAV prezidentas Joe Bidenas mano, kad su J. Prigožino žūtimi tiesiogiai susijęs V. Putinas, o Ukrainos pareigūnai incidentą interpretuoja kaip perspėjimą Rusijos elitui.

„Tiksliai nežinau, kas nutiko, bet nesistebiu. Rusijoje mažai kas nutinka be V. Putino įsikišimo, bet kol kas žinau per mažai, kad atsakyčiau tiksliai“, – apie J. Prigožino lėktuvo katastrofą sakė Jungtinių Valstijų prezidentas.

Galima „Wagner“ įkūrėjo J. Prigožino žūtis per lėktuvo katastrofą trečiadienį Rusijoje, anot JAV vyriausybės, nebūtų netikėtumas, turint omenyje jo nesutarimus su Rusijos prezidentu V. Putinu.

„Matėme, kas pranešama (apie lėktuvo sudužimą). Jei tai pasitvirtintų, tai niekam nebūtų staigmena“, – trečiadienį sakė JAV Nacionalinės saugumo tarybos atstovė Adrienne Watson.

Trumpai trukęs J. Prigožino ir jo samdinių maištas laikomas didžiausiu iššūkiu V. Putino valdžiai nuo pat jo atėjimo į valdžią. Nuo to laiko „Wagner“ ir J. Prigožino likimą gaubė nežinomybė. Dalis samdinių persikėlė į Baltarusiją, o pats J. Prigožinas dar šį pirmadienį paskelbė vaizdo įrašą, iš kurio galima suprasti, kad lankėsi Afrikoje, kur esą „dirba“, ketindamas ją „išlaisvinti“.

Prieš incidentą – neįprastas vizitas


Rugpjūčio 19 dieną Rusijos prezidentas V. Putinas su retu vizitu lankėsi Pietų karinės apygardos štabe Rostove prie Dono, maždaug už 160 km nuo fronto linijos, ketvirtadienį socialiniame tinkle „X“ savo kasdienėje žvalgybos duomenų suvestinėje pranešė Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.

Šis štabas vadovauja Rusijos karui Ukrainoje.

Britų žvalgyba teigia, kad V. Putinas ten susitiko su aukšto rango karininkais, įskaitant Generalinio štabo viršininką generolą Valerijų Gerasimovą, kuris toliau vadovauja operacijai Ukrainoje.

JK žvalgyba primena, kad birželio mėnesį štabą trumpam buvo užėmusi samdinių grupuotė „Wagner“. Labai tikėtina, kad šiuo retu savo vizitu V. Putinas nori parodyti, jog valdžia – vis dar jo rankose, o aukščiausioji karinė vadovybė veikia kaip paprastai, sakoma pranešime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją