Paieškos ir gelbėjimo komandos iš nuošliaužos netoli Lilueto, 250 km į šiaurę nuo Vankuverio, ištraukė moters palaikus, sakoma pranešime.

Vyresnioji puskarininkė Janelle Shoihet pridūrė, kad gauti pranešimai apie du dingusius žmones, bet manoma, kad gali būti ir kitų tos nuošliaužos palaidotų automobilių su žmonėmis.

„Bendras dingusių žmonių ir automobilių skaičius nepatvirtintas“, – sakė ji.

Lietus antradienio pavakarę aprimo. Tačiau purvo nuošliaužos, akmenys ir lūženos blokavo kelias į Vankuverį vedančias automagistrales, kur įstrigo šimtai automobilininkų. Pirmadienį sutemus jie buvo gelbėjami kariuomenės sraigtasparniais.

Vietos televizijos reportaže matėsi užlieta automagistralė „Trans Canada“, jungianti pakrantėje esantį Vankuverį su likusia šalies dalimi. Vandens srautai taip pat nunešė vieną tiltą.

Kiti keliai taip pat uždaryti, pranešė interneto svetainė „Drive BC“. Socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtoje jos žinutėje sakoma: „Automagistralės uždarytos iki atskiro pranešimo.“

Dėl šios priežasties automobilininkai, norintys nuvažiuoti į Vankuverį ar išvykti iš jo, turėtų pirma važiuoti į pietus, į Jungtines Valstijas, o paskui – vėl į Kanadą.

Tačiau visi, norintys keliauti tokiu maršrutu, vėl įvažiuodami į Kanadą turėtų pateikti neigiamą COVID-19 testo atsakymą.

Žemės nuošliaužos taip pat nutraukė susisiekimą traukiniais su Vankuveriu – vienu svarbiausių krovinių gabenimui Kanados jūrų uostų. Uosto atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, jog geležinkelių kompanijos CN ir „CP Rail“ praneša, kad jokie traukiniai šiuo metu negali važinėti tarp Kamlupso ir Vankuverio.

Otavoje ministras pirmininkas Justinas Trudeau sakė, kad jo vyriausybė „atidžiai stebi“ padėtį Britų Kolumbijoje.

Vėliau antradienį jis turėjo pasikalbėti su šios provincijos premjeru Johnu Horganu, kokios federalinės pagalbos gali prireikti.

„Padėsime bet kokiu būdu, pavidalu ar forma“, – žurnalistams sakė J. Trudeau.

Rekordiniai krituliai

Šalies meteorologijos tarnyba „Environment Canada“ paskelbė, kad sekmadienį ir pirmadienį Vankuverio regione iškrito iki 250 mm kritulių – tiek, kiek čia paprastai iškrinta per mėnesį. Praėjusią savaitę šiame regione taip pat buvo susidaręs retas tornadas.

Liūtys Britų Kolumbiją užklupo po rekordiškai karštos vasaros, kai dėl karščių mirė daugiau kaip 500 žmonių ir siautė miškų gaisrai, pelenais pavertę ir vieną miestelį.

Antradienį tūkstančiai Britų Kolumbijos gyventojų negalėjo sugrįžti į savo namus dėl tebegaliojančio įsakymo evakuotis, paskelbto kilus potvyniams keliolikoje bendruomenių, įskaitant Meritą ir dalį Abotsfordo. Be elektros liko apie 9 tūkst. būstų.

Merite potvynis sukėlė pavojų nuotekų valymo įrenginiams, o tūkstančiai žmonių Abotsforde, kaip pranešama, praėjusią naktį miegojo savo automobiliuose ant vienos estakados, potvyniui užliejus ūkius Freizerio slėnyje.

Kiti gyventojai prisiglaudė visoje provincijoje įsteigtuose specialiuose centruose, be to, kai kas miegojo bažnyčių klauptuose ar mokyklose, pranešė vietos žiniasklaida.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją