Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas žurnalistams sakė, kad ginklų tiekimas yra „didelė našta ekonomikai ir neigiamai veikia šių šalių, įskaitant Vokietiją, piliečių gerovę“.

„Akivaizdu, kad tai pratęs konfliktą ir turės liūdnų padarinių Ukrainos žmonėms“, – pridūrė jis.

Vokietijos federalinis kancleris ketvirtadienį išvyko į Vašingtoną, kur penktadienį susitiks su JAV prezidentu ir pirmiausiai aptars Rusijos karą Ukrainoje. Neįprasta, tačiau bendra spaudos konferencija po susitikimo neplanuojama. O. Scholzo taip pat nelydi ir žurnalistai iš Berlyno. Kartu nevyksta ir verslo delegacija.

„Tai, kad mes labai daug ir labai dažnai kalbamės, rodo transatlantinių santykių bei gero bendradarbiavimo tarp JAV prezidento ir Vokietijos kanclerio kokybę“, – prieš išvykdamas sakė O. Scholzas. Esą vyksta pokalbiai telefonu, vaizdo konferencijos, tačiau kartais reikia pasikalbėti ir tiesiogiai. „Tai būtina esant tokiai sudėtingai padėčiai pasaulyje“, – pažymėjo kancleris.

Pokalbis Baltuosiuose rūmuose yra vienintelis oficialus O. Scholzo susitikimas per jo viešnagę Vašingtone. Po jo numatytas kanclerio interviu stočiai CNN.

Tai bus antras kanclerio apsilankymas Baltuosiuose rūmuose per beveik 15 mėnesių trunkančią kadenciją. 2022 metų vasario pradžioje jis lankėsi Vašingtone su prisistatymo vizitu. Jau tada daug dėmesio buvo skiriama Ukrainai. Tada prie kaimyninės šalies sienų Rusija jau buvo sutelkusi dešimtis tūkstančių savo karių. Po daugiau nei dviejų savaičių, 2022 metų vasario 24–ąją, Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą.

Pastaruoju metu būta prieštaringų pareiškimų iš Baltųjų rūmų ir O. Scholzo kanceliarijos apie tai, kaip Ukrainai pažadėti koviniai tankai.

Penktadienį Jungtinės Amerikos Valstijos paskelbs apie naują pagalbos karo siaubiamai Ukrainai paketą, kurį daugiausia sudarys šaudmenys, padėsiantys ukrainiečiams kovoti su Rusijos invazinėmis pajėgomis, pranešė Baltieji rūmai.

„Rytoj JAV vienašališkai paskelbs apie dar vieną pagalbos Ukrainai paketą“, – ketvirtadienį sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby. „Jį daugiausia sudarys amunicija ir šaudmenys, reikalingi ukrainiečių jau turimoms sistemoms“, – pridūrė jis. Daugiau informacijos J. Kirby nepateikė.

Šis pranešimas paskelbtas Vokietijos kancleriui O. Scholzui atvykus vizito į JAV.

Vakarų valstybės pažadėjo Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui paspartinti amunicijos ir kitos įrangos tiekimą, kad Ukrainos kariuomenė galėtų atremti naujus Rusijos pajėgų puolimus. Europos Sąjunga neseniai pranešė skubiai tieksianti Kyjivui 155 milimetrų sviedinius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)