Teigiama, kad pastarąją parą šalyje būta mažiau smurto. Neramumai kilo po to, kai antradienį policininkai Paryžiaus priemiestyje Nantere sustabdė automobilį, bet jį vairavęs 17-metis Nahelis M. staiga pradėjo važiuoti ir buvo nušautas. Paauglio šeima kilusi iš Alžyro, o šis įvykis atgaivino kaltinimus dėl „institucinio rasizmo“ Prancūzijos policijoje. Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad tautinių mažumų atstovai dažniau nei kiti tikrinami pareigūnų.

„Riaušininkams sakau štai ką: nedaužykite langų, nepuldinėkite mokyklų ar autobusų. Gana! Autobusais važinėja mamos, lauke vaikšto mamos“, – kalbėjo žuvusio 17-mečio močiutė Nadia.

„Laimei, ten yra policijos pareigūnai. Žmonės, kurie dabar laužote daiktus, aš prašau jūsų sustoti. Jiems Nahelis tėra dingstis“, – ji sakė sekmadienį duodama interviu televizijos kanalui BFMTV.

Moteris sakė besipiktinanti tuo, kas nutiko jos anūkui, bet tikinti, kad šaudęs policininkas bus nubaustas, todėl žmonės neturėtų siaubti miestų.

Prancūzijos politikus šokiravo riaušininkų išpuolis prieš vieno Paryžiaus priemiesčio mero namus. Riaušės Prancūzijoje tęsėsi penkias naktis iš eilės po to, kai policininkas nušovė jo reikalavimams nepaklususį paauglį, praneša AFP.

Neramumai Prancūzijoje

Riaušės vienas didesnių iššūkių prezidentui Emmanueliui Macronui. Vidaus reikalų ministerija per pastarąsias dvi paras į gatves išsiuntė 45 000 policininkų ir žandarų, taip pat panaudojo sraigtasparnius ir šarvuočius.

Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį buvo sulaikyta 719 žmonių. Tai dvigubai mažiau nei ankstesnę naktį. Didelių riaušių būta keliuose miestuose, įskaitant Prancūzijos pietuose esantį Marselį, tačiau kitur padėtis buvo ramesnė.

Šįkart dėmesį pritraukė išpuolis prieš Vincento Jeanbrun namus. Jis yra Paryžiaus priemiesčio L'aj le Roz (L'Hay-les-Roses) dešiniųjų pažiūrų meras. Prokurorų teigimu, riaušininkai padegė automobilį ir nustūmė jį iki įėjimo į mero namus siekdami padegti pastatą.

Neramumai Prancūzijoje

Tuo metu namie buvo politiko žmona ir jų 5 bei 7 metų vaikai, o pats meras dėl riaušių dirbo savivaldybėje. Teigiama, kad žmona buvo sunkiai sužalota – jai lūžo koja.

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti. Meras sakė, kad „praeitą naktį siaubas ir gėda pasiekė naują lygį“.

Neramumai Prancūzijoje

Tuo metu Prancūzijos premjerė Elisabeth Borne žurnalistams teigė, kad įvykiai šiame priemiestyje ją itin šokiravo, todėl smurtas nei bus pateisinamas, nei liks nenubaustas. Ji ragino kuo griežčiausiai nubausti nusikaltėlius.

Paryžiuje, jo priemiesčiuose ir turistų itin lankomoje Eliziejaus laukų alėjoje naktį budėjo 7 000 policininkų po to, kai socialiniuose tinkluose žmonės buvo raginami kelti riaušės Paryžiaus centre. Vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas sakė, kad gausios policijos pajėgos padėjo suvaldyti smurtą.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)