R. Stefančukas kalbėjo Moldovos parlamento plenariniame posėdyje. Parlamento pirmininkas Igoris Grosu sveikinimo kalboje ukrainietiškai padėkojo R. Stefančukui „Moldovos piliečių vardu už Ukrainos žmonių auką dėl mūsų visų laisvės“.

Savo kalboje R. Stefančukas pabrėžė, kad Ukrainos ir Moldovos ateitis yra Europos Sąjungoje, taip pat padėkojo Kišiniovui už paramą Kyjivui Rusijos plataus masto agresijos akivaizdoje.

Prieš Ukrainos parlamento vadovo kalbą visa Moldovos socialistų partijos frakcija paliko posėdžių salę. Vėliau „Telegram“ kanale ji pareiškė, kad „kategoriškai smerkia užsienio šalių atstovų pasisakymus mūsų šalies vidaus politinės situacijos tema“.

„Partija primygtinai reikalauja, kad mūsų šalies svečiai gerbtų Moldovos nepriklausomybę, suverenitetą ir neutralumą“, – sakoma ilgame tekste, kuriame R. Stefančukas nė karto neminimas.

Moldovos parlamento narys iš valdančiosios PAS partijos Radu Marianas socialistų boikotą pavadino „gėdingu ir diskvalifikuojančiu gestu“.

„Tai rodo, kad parlamentinė opozicija neturi nieko bendra su Moldovos nacionaliniais interesais“, – pareiškė jis.

Portalas „eurointegration“ primena, kad Moldovos socialistai susilaikė nuo kaltinimų Rusijai dėl plataus masto invazijos į Ukrainą. Jų lyderis, buvęs Moldovos prezidentas Igoris Dodonas, anksčiau žurnalisto paklaustas, ar laiko V. Putiną karo nusikaltėliu, atsakė, kad V. Putinas yra „savo šalies patriotas“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)