K. Starras mirė Teksaso valstijos Hjustono mieste nuo komplikacijų, kilusių po operacijos, nurodoma jo šeimos išplatintame pranešime.

K. Starras, buvęs teisėjas ir nepriklausomas prokuroras, geriausiai žinomas dėl to, kad vadovavo tyrimui, po kurio 1998 metų gruodį B. Clintonui tuomet respublikonų kontroliuotuose Atstovų Rūmuose buvo surengta apkalta.

Kitais metais Senatas demokratų prezidentą išteisino.

1994 metais K. Starras buvo paskirtas specialiuoju prokuroru tirti „Vaitvoterio“ („Whitewater“) bylos dėl painių nekilnojamojo turto sandorių, kuriuose dalyvavo Billas ir Hillary (Hilari) Clintonai.

Tai peraugo į prezidento romano su tuomet 24 metų M. Lewinsky, kurį B. Clintonas iš pradžių neigė, tyrimą.

Vadinamojoje K. Starro ataskaitoje buvo itin išsamiai aprašyti prezidento lytiniai santykiai su Baltųjų rūmų stažuotoja ir B. Clintonas buvo apkaltintas davęs melagingus parodymus bei trukdęs vykdyti teisingumą.

K. Starras, kadaise laikytas potencialiu Aukščiausiojo Teismo teisėju, 2018 metais apie šį tyrimą parašė knygą „Panieka: atsiminimai apie Clintono tyrimą“ (Contempt: A Memoir of the Clinton Investigation).

1998 metais žurnalas „Time“ B. Clintoną ir K. Starrą išrinko savo „Metų vyrais“.

1983-iaisiais tuomet 37 metų K. Starrą teisėju paskyrė tuometinis prezidentas Ronaldas Reaganas. 1989–1993 metais, prezidento George'o H. W. Busho valdymo laikais, K. Starras dirbo generaliniu solisitoriumi, argumentavęs 25 bylas Aukščiausiajame Teisme.

K. Starras 2010–2016 metais ėjo Bayloro universiteto prezidento pareigas, o tada pasitraukė iš jų dėl to, kad nesugebėjo susitvarkyti su skundais dėl šios baptistų įstaigos amerikietiškojo futbolo komandos žaidėjų lytinio priekabiavimo.

2020 metų sausį K. Starras prisijungė prie teisininkų komandos, gynusios respublikonų prezidentą Donaldą Trumpą per jo pirmąjį apkaltos procesą Senate.

Kaip ir B. Clintonas, D. Trumpas buvo apkaltintas Atstovų Rūmuose, bet vėliau išteisintas Senate.

Respublikonų Senato mažumos lyderis Mitchas McConnellas gyrė K. Starrą kaip „puikų teisininką, įspūdingą vadovą ir atsidavusį patriotą“.

2018 metų vasarį pasirodžiusiame žurnalo „Vanity Fair“ straipsnyje M. Lewinsky piktinosi specialiojo prokuroro tyrimu, dėl kurio ji atsidūrė politinės audros centre.

Ji sakė, kad 2017 metų gruodį atsitiktinai susitiko su K. Starru viename Niujorko restorane.

„Labai norėjau jam tada ir ten priminti, kad prieš 20 metų jis ir jo prokurorų komanda persekiojo ir terorizavo ne tik mane, bet ir mano šeimą“, – sakė ji.

Tikėdamasi atsiprašymo, M. Lewinsky pasakiusi K. Starrui, jog norėtų būti priėmusi „kitokius sprendimus“, tačiau taip pat norėtų, kad ir jo biuras būtų veikęs kitaip.

K. Starras nusišypsojęs „mįslinga šypsena“, pasakojo M. Lewinsky. „Žinau. Buvo gaila“, – atsakęs jis.

Antradienį M. Lewinsky socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad jos „mintys apie Keną Starrą kelia nevienareikšmius jausmus“.

„Tačiau svarbiau tai, kad, kaip įsivaizduoju, [jo mirtis] yra skaudi netektis tiems, kas jį myli“, – pridūrė ji.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją