„Mūsų šalis yra pasirengusi įvykdyti visus įsipareigojimus. Bet tikimės pagalbos ir iš prekybos partnerių, tarkim, tarptautinėse platformose“, – pareiškė D. Medvedevas.

Savo kreipimąsi jis perdavė ketvirtadienį per programėlę „Telegram“, informuoja naujienų agentūra AFP.

„Jei bus kitaip, neliks jokios logikos: viena vertus, mums taikomos beprotiškos sankcijos, kita vertus, iš mūsų reikalaujama tiekti maisto produktus. Reikalai taip netvarkomi, mes ne idiotai“, – pasakė D. Medvedevas.

„Kai Rusija nutrauks tiekimą, kviečius ir kitus maisto produktus iš mūsų importuojančioms šalims ateis labai sunkūs laikai. O Europos ir kitų regionų laukuose be mūsų trąšų augs tik sultingos piktžolės“, – pridūrė D. Medvedevas.

„Turime visas galimybes užtikrinti, kad kitos šalys turėtų maisto ir nesusidurtų su maisto krizėmis. Tiesiog netrukdykite mums dirbti“, – įspėjo jis.

Minėtina, kad vien Rusija ir Ukraina tiekia 30 proc. visų pasaulyje eksportuojamų kviečių.

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas perspėjo, kad jei didėjanti pasaulinė maisto krizė nebus suvaldyta, gali kilti masinis badas ir badmetis, ir paragino Rusiją nutraukti Ukrainos grūdų eksporto blokadą.

Kalbėdamas svarbiame Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikime Niujorke A. Guterresas pabrėžė, kad karas Ukrainoje didina pasaulinį maisto stygių, kurį ir taip blogina šiltėjantis klimatas bei koronaviruso pandemija.

JT vadovas konstatavo, kad vos per dvejus metus pasaulyje žmonių, kuriems labai trūksta maisto, skaičius padvigubėjo – nuo 135 mln. prieš pandemiją iki 276 mln. šiuo metu.

Jis pridūrė, kad daugiau kaip pusė milijono žmonių pasaulyje gyvena bado sąlygomis, o tai – per šešis kartus daugiau nei 2016-aisiais.

„Dabar karas Ukrainoje sustiprina ir pagreitina visus šiuos veiksnius – klimato kaitą, COVID-19 ir socialinę nelygybę“, – sakė jis.

„Tai gresia dešimtims milijonų žmonių atsidurti žemiau maisto stygiaus ribos. Masinis badas gali tęstis ne vienerius metus“, – pridūrė A. Guterresas.

Iki Rusijos invazijos Ukraina buvo laikoma pasaulio grūdų aruodu, patenkinančiu 12 proc. pasaulinio kviečių, 15 proc. kukurūzų ir bemaž pusę saulėgrąžų aliejaus poreikio.

Tačiau Ukrainos uostus Juodosios jūros pakrantėje blokavo Rusijos karo laivai, o tiekimas per sausumos sienas į Vakarus yra kur kas mažiau efektyvūs.

„Rusija privalo leisti saugiai ir patikimai eksportuoti Ukrainai grūdus per savo uostus“, – pabrėžė A. Guterresas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)