Apsikeitimas kaliniais įvyko augant įtampai tarp Maskvos ir Vašingtono dėl Rusijos pradėtos invazijos į Ukrainą.

„Po ilgo derybų proceso 2022 metų balandžio 27 dieną JAV pilietis Trevoras Reedas, anksčiau nuteistas Rusijos Federacijoje, buvo iškeistas į Rusijos pilietį Konstantiną Jarošenką, kurį 2010 metais Amerikos teismas nuteisė kalėti 20 metų“, – platformoje „Telegram“ parašė rusų Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Rusijos valstybinės televizijos reportažuose matyti, kaip T. Reedą, apsirengusį juodais drabužiais ir nešantį didelį krepšį, į lėktuvą Maskvos Vnukovo oro uoste lydi karišką uniformą vilkintys vyrai.

T. Reedą, studentą ir buvusį jūrų pėstininkas iš Teksaso, Rusijos teismas 2020-ųjų liepą nuteisė kalėti devynerius metus dėl įtarimų, kad jis būdamas neblaivus užpuolė kelis policijos pareigūnus.

Pasak prokurorų, vežant T. Reedą į nuovadą jis griebė policininką už rankos, todėl jų automobilis nukrypo nuo kelio. Įtariama, kad kitam pareigūnui sulaikytasis alkūne smogė į pilvą.

T. Reedas savo kaltės nepripažįsta ir teigia nieko neprisimenantis apie tą incidentą.

Pilotas K. Jarošenka 2010 metais buvo suimtas Liberijoje už prekybą narkotikais. Vėliau jis buvo perkeltas į Jungtines Valstijas, kur 2011 metų rugsėjį buvo nuteistas kalėti 20 metų.

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį sakė, kad siekdamas užsitikrinti T. Reedo paleidimą Vašingtonas turėjo priimti „sunkių sprendimų“.

„Derybos, kurios leido mums sugrąžinti Trevorą namo, reikalavo sudėtingų sprendimų, kurių aš lengvai nepriimu, – sakoma J. Bideno pareiškime. – Jo saugus grįžimas liudija, kad mano administracija laiko prioritetu grąžinti namo amerikiečius, laikomus įkaitais ir neteisingai įkalintus užsienyje.“

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją