„Prezidentas iškels žmogaus teisių klausimą, kaip ir kiekvieną kartą, kai [susitinka] su Mohammedu bin Salmanu“, – sakė padėjėjas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

„Jis apie tai kalbės bendrai, tačiau taip pat pasinaudos proga pakalbėti apie individualius atvejus“, – sakė pareigūnas.

Paklaustas apie kritiką vakarienei, rengiamai ketveri metai po Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymo, jis pakartojo seniai deklaruojamą Prancūzijos reikalavimą, kad atsakingi asmenys būtų „patraukti atsakomybėn“, tačiau sakė, kad ši vakarienė būtina atsižvelgiant į rekordines energijos kainas, susijusias su Rusijos invazija Ukrainoje, kylančią maisto krizę Viduriniuose Rytuose ir susirūpinimą dėl Irano branduolinės programos.

„Jei, viena vertus, norime... spręsti šių krizių pasekmes, ir visų naudai daryti įtaką regione, vienintelis būdas yra kalbėtis su pagrindiniais veikėjais“, – sakė E. Macrono padėjėjas.

Prancūzijos ministrė pirmininkė Elisabeth Borne (Elizabet Born) taip pat neigė teisių gynimo grupių pareiškimus, kad šalis pakerta savo viešus įsipareigojimus ginti žmogaus teises.

„Tai tikrai neverčia abejoti mūsų principais. Tai neverčia abejoti mūsų įsipareigojimu dėl žmogaus teisių“, – sakė ji reporteriams, lankydamasi rytiniame Prancūzijos regione.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją