Nepriklausomai šių skaičių patikrinti nėra galimybės. Dėl Bachmuto mūšiai vyksta jau kelis mėnesius. Regione pirmiausiai veikia „Vagner“ samdiniai. Grupuotės vadovas Jevgenijus Prigožinas kovotojų šiam daliniui praeityje ieškojo Rusijos kalėjimuose.

Anot pranešimų, ypač šių kalinių nuostoliai yra labai dideli. Žmogaus teisių organizacija „Rusija už grotų“ neseniai skelbė, kad iš 50 000 kalėjimuose užverbuotų samdinių fronte teliko tik 10 000. Likusieji esą žuvo, buvo sužeisti, paimti į nelaisvę arba dezertyravo.

Anot O. Reznikovo, Bachmutas „rusams yra simbolinė vieta“. Todėl jie deda dideles pastangas miestui užimti. Tačiau net ir užėmus Bachmutą, anot ministro, tai nieko nereikš tolesnei mūšių Donbase eigai.

Vis dėlto praeityje ir vadovybė Kyjive Bachmutui teikė simbolinę reikšmę.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis, be kita ko, kalbėjo apie „tvirtovę Bachmutą“, kurios negalima atiduoti. Dabar tonai jau nuosaikesni. Tai, kad miestas kris, laikoma viena galimybių. Vis dėlto Ukraina nori kieka įmanoma ilgiau išlaikyti Bachmutą, be kita ko, todėl, kad tai rusams kainuoja daug laiko ir jėgų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)