Pačioje Didžiosios Britanijos sostinės širdyje esančioje Trafalgaro aikštėje protestuotojus pasitiko iš pažiūros gausios policijos pajėgos. Aikštėje grojo gyva muzika, skambėjo kalbos.

Naujausios aktyvistų grupės iniciatyvos, pavadintos „Impossible Rebellion“, dalyviai blokavo į aikštę vedančius kelius, atsinešė milžinišką rožinį stalą su užrašu „ateik prie derybų stalo“.

„Ko laukiate? Kol užtvindys jūsų vietovę, ar kol jūsų gatvę užkimš griuvėsiai ir automobiliai?“, – rašoma judėjimo „Extinction Rebellion“ britų padalinio paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

„Dabar yra #ClimateEmergency (klimato nepaprastoji padėtis), dabar vyksta sukilimas už gyvenimą“, – skelbiama joje.

2018 metais Britanijoje atsiradusi grupė vienija tinklą klimato aktyvistų, kurie savo pilietiniu nepaklusnumu stengiasi atkreipti dėmesį į klimato atšilimo ignoravimą.

Nuo tada, kai Londone buvo surengti pirmieji protestai, aktyvistai savo karnavalą primenančiomis demonstracijomis ne kartą sustabdė gyvenimą sostinės ir kitų miestų dalyse.

Jie taip pat nusitaikė į atskiras Londono įmones, įskaitant kelias laikraščių spaustuves ir energetikos bendrovių būstines.

Netrukus tokie protestai išplito daugelyje kitų pasaulio šalių.

Per ankstesnius protestus britų policija sulaikė šimtus jų dalyvių, tačiau taip pat sulaukė kritikos už tai, kad buvo jiems per daug atlaidi.

33 metų Maddy Hayley Thomas buvo viena tų, kurie pirmą dieną dalyvavo Londone vykusiose demonstracijose.

„Ekstremalu yra tai, kad vyriausybė, didžiulės korporacijos, visa mūsų sistema leidžia naikinti mūsų planetą“, – sakė ji.

Pastarieji „Extinction Rebellion“ protestai vyksta Jungtinės Karalystės vyriausybei ruošiantis lapkritį rengti svarbią Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferenciją (COP26) Škotijos mieste Glazge.

Ji turėtų sutraukti tūkstančius delegatų – ir demonstrantų – iš viso pasaulio.

Šį mėnesį JT paskelbus Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) ataskaitą, kurią judėjimo dalyviai vadina „siaubinga“, pasaulio lyderiams vėl daromas spaudimas aukščiausiojo lygio susitikime Glazge susitarti dėl radikalių politikos pokyčių.

IPCC ataskaitoje daroma išvada, kad 1,5 Celsijaus laipsnio atšilimo riba, nustatyta Paryžiaus klimato sutartimi, bus viršyta jau maždaug 2030 metais – dešimtmečiu anksčiau negu buvo prognozuota vos prieš trejus metus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją