„Karas štai taip „netikėtai“ atėjo į Krymą. Okupantai ir kolonizatoriai jau bėga iš Krymo. Šiandien dėl dar vieno neatsargaus okupantų elgesio su šaudmenimis atvejo įvyko sprogimas Džankojaus rajone. Žmonės slepiasi rūsiuose. Prie išvažiavimo iš Krymo – didžiulės eilės“, – parašė ji.

T. Taševa priminė, kad beveik pusantrų metų plataus masto karą okupantai vadino „specialiąja operacija“. Už žodžio „karas“ vartojimą, už protestus prieš šį karą skirdavo baudas, sodindavo į kalėjimą, grobdavo ir tardydavo žmones. Krymo gyventojos rašė pareiškimus Krymo kariniams komisariatams ir reikalavo, kad jų vaikų nesiųstų į karą.

„Mes būtinai išlaisvinsime Krymą, naudodami visus įmanomus ir neuždraustus kovos ne tik už teritoriją, bet ir už jus mechanizmus“, – į okupuoto Krymo piliečius, o ypač į tuos, kurie visus aštuonerius karo metus priešinasi okupantams, kreipėsi Ukrainos prezidento atstovė Krymo autonominėje respublikoje.

Dabar ji paragino Kryme esančius ukrainiečius būti atsargius, slėptis tam pritaikytose vietose arba savo namų rūsiuose ir tinkamai pasiruošti.

Socialiniuose tinkluose publikuotame vaizdo įraše matyti didelė minia žmonių, jie laukia Simferopolio geležinkelio stotyje.

Antradienio rytą okupuotame Kryme nugriaudėjo keli sprogimai. Viename iš pusiasalio rajonų buvo matyti kylantys tiršti juodi dūmai.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Oleksijus Hončarenka žurnalistams pareiškė, kad incidentas įvyko Džankojaus rajono Azovskojės gyvenvietėje. Jo žiniomis, liepsnojo okupantų rusų šaudmenų sandėlis.

Tuo metu Rusijos gynybos ministerija antradienį pranešė, kad gaisras, sukėlęs šaudmenų sprogimus Maskvos aneksuotame Kryme įrengtame kariniame sandėlyje, buvo sukeltas per „sabotažo“ aktą.

„Rugpjūčio 16-osios rytą dėl sabotažo akto buvo apgadintas karinis sandėlis netoli Džankojaus gyvenvietės“, – sakoma Rusijos naujienų agentūrų išplatintame ministerijos pranešime.

„Padaryta žala daugeliui civilinių objektų, įskaitant elektros linijas, elektrinę, geležinkelio bėgius ir keletą gyvenamųjų pastatų“, – nurodoma pranešime.

Ministerija pridūrė, kad per šį incidentą niekas nebuvo „sunkiai sužeistas“.

Ankstesniame ministerijos pranešime teigiama, kad apie 6 val. 15 min. vietos (ir Lietuvos) laiku laikiname kariniame sandėlyje netoli Maiskojės gyvenvietės Džankojaus rajone įsiplieskė gaisras ir galiausiai jame detonavo šaudmenys.

Per socialinius tinklus paskelbtose nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti virš įvykio vietos kylantys dideli liepsnų kamuoliai ir tiršti dūmų debesys.

Įvykio vietoje apsilankęs Maskvos paskirtos Krymo administracijos vadovas Sergejus Aksionovas sakė, kad buvo sužeisti du civiliai, bet jų gyvybėms pavojus negresia.

Vietos pareigūnai naujienų agentūroms sakė, kad iš bazės apylinkių prevenciškai buvo evakuoti apie 2 000 žmonių.

Rusija aneksavo Krymą 2014 metais po Kyjive įvykusios provakarietiškos Maidano revoliucijos, nuvertusios Kremliui palankų Ukrainos prezidentą.

Vėliau tais metais Ukrainos rytuose įsiplieskė karas tarp kariuomenės ir Maskvos remiamų separatistų, tapęs įžanga į šių metų vasario 24-ąją Rusijos pradėtą didelio masto karinę invaziją.

Lygiai prieš savaitę galingi sprogimai griaudėjo Kryme esančioje Sakų aviacijos bazėje. Kyjivo teigimu, per tą incidentą buvo sunaikinti devyni lėktuvai ir šaudmenų atsargos.

Atsakomybės už incidentą Sakų bazėje, iš kurios Rusijos kariniai lėktuvai kildavo atakuoti taikinių Ukrainos pietuose, oficialiai niekas neprisiėmė, bet, daugelio nuomone, tai irgi buvo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų smūgis.

Rusija incidentą vadina nelaimingu atsitikimu, bet analitikai sako, jog iš palydovų darytos nuotraukos ir ant žemės nufilmuota medžiaga rodo, kad veikiausiai bazė buvo atakuota.

Antradienį Ukrainos prezidento padėjėjas Mychaila Podoliakas sakė, kad vėliausi sprogimai Džankojaus rajone yra „priminimas“, jog Rusijos okupacija Kryme reiškia „sprogimus sandėliuose ir didėjančią mirtiną grėsmę grobikams“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)