JT aukščiausioji teisių institucija pranešė, kad lapkričio 24 dieną bus surengta specialioji sesija dėl „blogėjančios žmogaus teisių padėties“ Irane.

Sprendimas priimtas po to, kai Vokietijos ir Islandijos ambasadoriai prie JT Ženevoje vėlai penktadienį pateikė prašymą surengti tokį susitikimą.

Norint sušaukti neeilinę sesiją, šalia trijų įprastų posėdžių per metus, reikia 16 iš 47 Žmogaus teisių tarybos narių – daugiau nei trečdalio – paramos.

Iki šiol raginimui pritarė 44 šalys, įskaitant 17 Tarybos narių, pranešė institucija.

Prašymas pateiktas po aštuonias savaites trukusių protestų Irane, kuriuos sukėlė 22 metų Mahsos Amini mirtis po to, kai ji buvo suimta moralės policijos už tai, kad ji, kaip įtariama, pažeidė griežtą šiitiškos respublikos moterų aprangos kodą, grindžiamą islamo šariato teise.

Osle įsikūrusios Irano žmogaus teisių grupės (IHR) duomenimis, malšinant protestus žuvo mažiausiai 326 žmonės.

Šios demonstracijos peraugo į plataus masto judėjimą prieš teokratiją, Irane įsiviešpatavusią nuo 1979 metų, kai buvo nuverstas šachas.

JT teisių ekspertų teigimu, taip pat buvo suimta tūkstančiai taikių protestuotojų, tarp jų daug moterų, vaikų, teisininkų, aktyvistų ir žurnalistų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją