Šis žingsnis atliktas nepaisant nerimo dėl užkrečiamesnės pandeminio koronaviruso atmainos plitimo.

Anglijoje, Velse ir beveik visoje Škotijoje aludės, restoranai ir kavinės vėl gali aptarnauti lankytojus viduje. Po daugelio mėnesių pertraukos duris taip pat atveria kino teatrai, teatrai ir sporto įstaigos.

Tačiau Šiaurės Airijoje draudimų panaikinimas įsigalios tik gegužės 24 dieną.

Žmonės taip pat gali išvykti atostogauti į tam tikras užsienio šalis, tarp jų Portugaliją, taip pat keliauti su nakvyne po šalį.

Žmonių grupės su tam tikrais apribojimais taip pat gali susitikti privačiuose namuose ir nebeturi laikytis socialinio atstumo, todėl jiems vėl galima apsikabinti.

„Visi drauge pasiekėme dar vieną svarbią gairę mūsų žemėlapyje, vedančiame iš karantino, tačiau turime žengti šį žingsnį su didele atsargumo doze“, – sekmadienį sakė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Pirmadienį tviteryje paskelbtoje žinutėje premjeras ragino visuomenę: „Prašau, būkite atsargūs dėl pavojaus jūsų mylimiems žmonėms, atminkite, kad artimi kontaktai, tokie kaip apsikabinimai, yra tiesus kelias plisti šiai ligai.“

Nors nusprendė neatidėti suvaržymų sušvelninimo, B. Johnsonas įspėjo, kad birželio 21 dieną numatytam visų dėl COVID-19 taikomų draudimų atšaukimui gali sutrukdyti užkrečiamesnis koronaviruso variantas, pirmą kartą aptiktas Indijoje.

„Atidžiai sekame koronaviruso varianto, pirmą kartą nustatyto Indijoje, plitimą ir imamės skubių priemonių ten, kur auga sergamumas“, – sakė jis.

Visuomenei premjero pasiųsta žinia neprarasti budrumo ir skiepytis atsispindėjo ir dienraščių antraštėse.

„Britanija, nesugadink visko“, – rašė „Daily Mail“.

„Kol kas – laimės valandos“, – skelbė „Daily Mirror“.

„The Sun“ savo pirmajame puslapyje publikavo nuotrauką su švirkštu ir moterimi, geriančia iš taurelės, su prierašu: „Skiepykitės“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją