Teisėja Kathryn Kimball Mizelle iš Tampos Floridos valstijoje pirmadienį pareiškė, kad Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC), paskelbdamas reikalavimą dėvėti kaukes, viršijo savo įgaliojimus. Kol kas neaišku, ar generalinė prokuratūra skųs teisėjos sprendimą.

K. K.Mizelle argumentavo, kad CDC tinkamai nepagrindė savo potvarkio dėl kaukių prievolės. Reikalavimas dėvėti kaukes JAV, be kita ko, galioja lėktuvuose, traukiniuose, metro traukiniuose ir autobusuose. Kaukių prievolę CDC įvedė 2021 metų vasario pradžioje ir dėl vėl augančių infekcijų skaičių pratęsė iki mažiausiai gegužės 3 dienos.

Baltųjų rūmų atstovė Jen Paki teisėjos sprendimą pavadino „nuviliančiu“. Ji atkreipė dėmesį į tai, kad CDC ir toliau „rekomenduoja“ viešajame transporte dėvėti kaukes.

Transporto saugumo tarnyba (TSA) paskelbė, kad ligšiolines direktyvas dėl kaukių dėvėjimo laiko nepagrįstomis ir kad jų netaikys. Kelios JAV skrydžių bendrovės savo ruožtu pranešė, kad bent jau vidaus reisuose nebereikalaus dėvėti kaukių. Tai „nedelsiant“ galioja keleiviams ir personalui, teigė, pavyzdžiui, „United Airlines“ atstovas.

JAV prezidento Joe Bideno vyriausybė pastaruoju metu vis labiau sulaukdavo reikalavimų sušvelninti arba atšaukti kaukių prievolę viešajame transporte. To reikalavo opozicijoje esančių respublikonų deputatai, 20 respublikonų valdomų valstijų ir virtinė oro bendrovių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją