Prezidentas Joe Bidenas dabar turi laiko iki penktadienio vidurnakčio paskelbti įstatymą. Pereinamojo laikotarpio biudžetas užtikrina federalinių institucijų finansavimą iki vasario 18 dienos.

„Džiaugiuosi, kad galiausiai nugalėjo šaltas protas, - po balsavimo sakė demokratų daugumos Senate vadovas Chuckas Schumeris. – Dėkoju šių rūmų narams, kad apsaugojo mus nuo išvengiamo, nereikalingo ir brangaus uždarymo“.

Prieš balsavimą kai kurie respublikonų senatoriai grasino torpeduoti balsavimą. Jie norėjo priversti J. Bideną padaryti nuolaidų kovoje su koronaviruso pandemija. Jei senatoriams nebūtų pavykę susitarti dėl biudžeto, daugybė federalinių institucijų naktį į šeštadienį būtų priverstos užverti duris, o šimtai tūkstančių valstybės tarnautojų būtų priversti išeiti neapmokamų atostogų.

Ginčo su respublikonais esmė buvo J. Bideno įvesta vakcinacijos prievolė. Daugiau kaip 100 darbuotojų turinčios įmonės nuo kitų metų pradžios turės pasirūpinti, kad jų darbuotojai būtų paskiepyti arba kartą per savaitę testuojami. Tam labai priešinasi respublikonai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)