Politinės derybos ir susitaikymo pokalbiai su Talibanu gali prasidėti jau šią žiemą, kalbėjo R. Geites'as, kuris birželio pabaigoje pasitrauks iš gynybos sekretoriaus pareigų. Tačiau talibai, anot jo, privalo sudėti ginklus ir suprasti, kad jie nelaimės karo prieš JAV ir jų sąjungininkes.

Be to, islamistai turi nutraukti savo ryšius su teroristų tinklu „Al Qaeda“, kad ateityje galėtų vaidinti politinį vaidmenį.

Iš Singapūro R. Geitsas netikėtai atvyko į Afganistaną. Čia jis ketino susitikti su prezidentu Hamidu Karsai bei aplankyti amerikiečių karius, kurių čia dislokuota 90 tūkst.

Tai yra paskutinioji R. Geitso kelionė į Afganistaną. Po puspenktų metų jis birželio pabaigoje pasitrauks iš pareigų. Jo įpėdiniu taps dabartinis Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovas Leonas Panetta.

Vykdamas į Kabulą R. Geites'as užsiminė ir apie planuojamą laipsnišką JAV karių išvedimą iš Afganistano, kuris prasidės liepą ir iki 2014 metų pabaigos bus užbaigtas.

Vien tik didelės misijos Afganistane išlaidos neturi nulemti karių išvedimo tvarkaraščio, sakė R. Geites'as. Jis pabrėžė, kad misijos sėkmė yra svarbiau.