A. Blinkenas sakė, kad „artimiausiomis dienomis“ tikisi paskambinti užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui su pasiūlymu išlaisvinti buvusį jūrų pėstininką Paulą Whelaną ir krepšininkę Brittney Griner, kuri anksčiau trečiadienį teismui sakė, kad netyčia įvežė draudžiamų narkotikų.

Jie abu „buvo neteisėtai sulaikyti ir jiems turi būti leista grįžti namo“, – žurnalistams sakė A. Blinkenas. Jis atsisakė detalizuoti ar patvirtinti pranešimus, kad JAV siūlo juos iškeisti į Viktorą Butą, nuteistą Rusijos ginklų kontrabandininką.

JAV ir Rusija jau kartą apsikeitė belaisviais Ukrainos karo įkarštyje: balandžio mėnesį Vašingtonas buvusį JAV jūrų pėstininką Trevorą Reedą iškeitė į nuteistą narkotikų kontrabandininką Konstantiną Jarošenką.
Prezidentas Joe Bidenas susiduria su vis didesniu spaudimu išlaisvinti B. Griner, kuriai gresia iki 10 metų kalėjimo ir kurios žmona anksčiau kaltino administraciją, kad ši daro per mažai.

P. Whelanas, automobilių dalių bendrovės saugumo darbuotojas, 2018 metų gruodžio mėnesį buvo suimtas Maskvoje ir 2020 metais nuteistas 16 metų kalėjimo už šnipinėjimą, kurį jis neigia.

P. Whelano šeima pareiškime išreiškė dėkingumą už J. Bideno administracijos pastangas ir išreiškė viltį, kad Rusija „priims šią ar kokią nors kitą nuolaidą“ už jo laisvę.

Dukart olimpinių žaidynių krepšinio aukso medalio laimėtoja ir moterų NBA čempionė, žaidusi Rusijoje, B. Griner buvo sulaikyta likus kelioms dienoms iki karo Ukrainoje pradžios.

Ji pripažino savo kaltę dėl kasečių su kanapių aliejumi laikymu.
Kalbėdama per teismo posėdį Chimkuose šalia Maskvos, B. Griner sakė, kad vis dar nežino, kaip kasetės atsidūrė jos krepšyje, ir neketino jų naudoti.

„Negalvojau ir neplanavau įvežti draudžiamų medžiagų į Rusiją“, – sakė „Phoenix Mercury“ marškinėlius ir juodas krepšinio kelnes vilkinti B. Griner.

„Neketinau pažeisti Rusijos įstatymų“, – pridūrė ji, sakydama, kad skubėjo pakuotis ir prastai jautėsi po pasveikimo nuo COVID. – Nedaryčiau nieko, kas pakenktų mano komandai“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją