„Aš džiaugiuosi galėdamas švęsti Naujuosius metus drauge su jumis“, – pasakė pernai į Chrizantemų sostą įžengęs Naruhito susirinkusiai miniai, kurioje daug žmonių mojavo Japonijos vėliavėlėmis ir šaukė „Banzai“ („Tegyvuoja“).

„Kita vertus, nerimauju dėl daugelio žmonių, vis dar sunkiai gyvenančių dėl praėjusių metų taifūnų ir liūčių“, – sakė 59 metų imperatorius, šalia stovint imperatorienei Masako.

„Viliuosi, kad šie metai bus geri ir taikūs, be jokių gamtinių katastrofų“, – sakė Naruhito.

Praėjusį mėnesį imperatoriškoji pora aplankė žmones Japonijos šiaurės rytuose, kur spalio mėnesį siautėjo galingas taifūnas „Hagibis“, nusinešęs daugiau kaip 80 gyvybių ir padaręs didžiulę žalą vietos infrastruktūrai.

Tradicinėje Naujųjų metų šventėje dalyvavo ir Naruhito tėvas Akihito (Akihitas), kuris balandžio 30-ąją tapo pirmuoju per maždaug du šimtmečius sosto atsisakiusiu Japonijos monarchu. Akihito šalį valdė tris dešimtmečius.

Naruhito savo įžengimą į sostą oficialiai paskelbė spalio mėnesį, karališkųjų asmenų ir lyderių iš viso pasaulio akivaizdoje.

Akmeninių sienų ir griovių juosiami rūmai Tokijo centre visuomenei būna atveriami du kartus per metus: per imperatoriaus gimtadienį ir antrąją Naujųjų metų dieną. Tomis dienomis imperatoriškoji šeima pasveikina lankytojus.

Vėliau ketvirtadienį imperatorius tame pačiame rūmų balkone pasirodys dar keturis kartus.