Pasak Izraelio prezidento, J.Stalinas padarė vieną naudingą dalyką - prisidėjo nugalint nacius Antrojo pasaulinio karo metu, o Sovietų Sąjungos vadovo brutalumas karo metu galėjo būti reikalingas.

"Tačiau vis dėlto vieną dalyką Stalino naudai galėčiau pasakyti - jis nugalėjo Hitlerį, o Rusijos vaidmuo laimint Antrąjį pasaulinį karą buvo didžiulis. Rusai už šį karą sumokėjo siaubingą kainą ir galbūt tokiomis aplinkybėmis Stalino brutalumas buvo reikalingas. Todėl neskubėčiau jo teisti", - teigė S.Perezas.

Anot Izraelio vadovo, nacizmo ir stalinizmo nusikaltimai nelygintini dėl to, kad dėl A.Hitlerio kaltės, pasak S.Perezo, nužudyta daug daugiau žmonių nei dėl J.Stalino.

"Rusijoje buvo koncentracijos stovyklos, tačiau dujų kamerų nebuvo. Per ilgus dešimtmečius žydai Rusijos gyvenime atliko nemenkų darbų ir buvo priversti asimiliuotis, tapti komunistais. Man nėra malonu kalbėti, kaip buvo sunaikinta 6 mln. žydų. Tačiau Hitlerio beprotybė kainavo pasauliui 60 mln. gyvybių ir dar apie 200 mln. sužeistų, suluošintų žmonių. Joks kitas beprotis pasaulio istorijoje nepadarė panašios fizinės ir intelektualios žalos", - kalbėjo S.Perezas.