Kovo 12 dieną visoje šalyje paskelbtų priemonių, įskaitant daugumos kompanijų uždarymą ir viešų susibūrimų draudimą, galiojimas turėjo baigtis kovo 25-ąją.

Tokios priemonės, kaip mokyklų uždarymas ir draudimas žiūrovams dalyvauti sporto renginiuose, buvo įvestos iki balandžio 3 dienos.

„Priemonės, kurių ėmėmės,.. privalo būti pratęstos po pirminio termino“, – sakė ministras pirmininkas leidiniui „Corriere della Sera“.

G. Conte paminėjo daugelio kompanijų uždarymą, „individualios veiklos“ sustabdymą ir mokyklų uždarymą.

„Išvengėme sistemos griūties, varžomosios priemonės veikia“, – sakė jis.

Premjeras išreiškė viltį, kad epidemijos pikas šalyje bus pasiektas po kelių dienų, o tada naujų užsikrėtimo atvejų ims mažėti.

Tačiau jis perspėjo, kad net ir pasibaigus blogiausiems dalykams „negalėsime iš karto grįžti į tokį gyvenimą, koks buvo“.

Nuo antradienio iki trečiadienio COVID-19 Italijoje nusinešė 475 gyvybes. Šis rekordinis vienos paros aukų skaičius yra didesnis nei užfiksuotas kurioje nors kitoje šalyje nuo pat protrūkio pradžios Kinijoje praeitų metų pabaigoje.

Italijoje nuo viruso jau mirė kone 3 tūkst. žmonių – beveik tiek pat, kiek Kinijoje.Atidedamas Japonijos imperatoriaus valstybinis vizitas į JK


Japonijos imperatoriaus Naruhito ir imperatorienės Masako valstybinis vizitas į Jungtinę Karalystę atidedamas dėl koronaviruso pandemijos, ketvirtadienį pranešė Bakingamo rūmai.

„Po konsultacijų su Jos Didenybės vyriausybe ir Japonijos vyriausybe Jos Didenybė karalienė sutiko, kad dabartinėmis sąlygomis 2020-ųjų pavasarį planuotas Jų Didenybių Japonijos imperatoriaus ir imperatorienės valstybinis vizitas į Jungtinę Karalystę turėtų būti atidėtas“, – sakoma pranešime.

Jame priduriama, kad nauja vizito data turėtų būti sutarta vėliau.

Imperatoriškasis vizitas atidėtas Britanijai griežtinant ligos COVID-19, nuo kurios šalyje mirė 104 žmonės, stabdymo priemones.

Vyriausybė trečiadienį paskelbė, kad artimiausiomis dienomis uždarys mokyklas ir paskelbs parengtį 20 tūkst. karių.

Naruhito seniausios pasaulyje monarchijos galva tapo pernai balandį, jo tėvui Akihito priėmus istorinį sprendimą atsistatydinti. Į JK imperatorius ir imperatorienė turėjo atvykti šį pavasarį.

Japonijos ministrų kabineto generalinis sekretorius Yoshihide Suga žurnalistams sakė: „Tikėjomės, kad vizitas į Britaniją įvyks antrąjį šių metų ketvirtį. Tačiau atsižvelgdami į naujojo koronaviruso... plitimo pasaulyje situaciją, koordinuosime iš naujo, tardamiesi su britų vyriausybe.“