„Vakarai mano, kad jie mūsų nepribaigė 1990 metais, kai pradėjo byrėti Sovietų Sąjunga... Jie mano, kad gali tiesiog vėl mus sunaikinti ir suskaldyti Rusiją“, – sakė jis valstybiniam kanalui RT, anksčiau žinomam kaip „Russia Today“.

„Prekeiviu mirtimi“ vadinamas V. Butas ketvirtadienį buvo paleistas per kalinių mainus Abu Dabyje. Jis buvo perduotas Rusijai mainais į WNBA žvaigždę B. Griner, kuri Rusijoje buvo įkalinta už tai, kad su savimi vežėsi el. cigarečių kasečių su kanapių aliejumi.


55 metų vyras buvo kaltinamas tiekęs ginklus sukilėliams kai kuriuose kruviniausiuose pasaulio konfliktuose.

Interviu jis teigė, kad būdamas kalėjime nesusidūrė su jokia „rusofobija“, ir pridūrė, kad „iš esmės beveik visi mano kaimynai kalėjime jautė tam tikrų simpatijų Rusijai“.

Jis davė interviu Marijai Butinai, Rusijos žemųjų parlamento rūmų narei, kuri 15 mėnesių praleido JAV kalėjime už neteisėtą veikimą kaip Maskvos užsienio agentė.

V. Buto išgarsėjimas įkvėpė Holivudo filmą „The Lord of War“ („Karo dievas“), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Nicolas Cage‘as ir kurio antiherojus išvengė teisingumo.

Interviu RT V. Butas kritikavo šį filmą ir sakė, kad JAV kino pramonė atsakinga už proamerikietiškos propagandos kūrimą.

„Jei jie būtų atėję pas mane ir paklausę, galbūt būtų sukūrę įdomesnę istoriją. Holivudas šiais laikais, mano nuomone, yra tik (Vašingtono) propagandos departamentas“, – sakė jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)