Raketos veikimo nuotolis, valstybinės Irano naujienų agentūros „Irna“ duomenimis, siekia 1 400 km. Ji gali 13–15 kartų viršyti garso greitį. Naujienų agentūra paviešino nuotraukas iš raketos pristatymo ceremonijos, kurioje, be kita ko, dalyvavo kariuomenės atstovai, taip pat Revoliucinės gvardijos vadas generolas Hosseinas Salamis.

Islamo Respublika apie kuriamą raketą, kuri gali būti ginkluota ir branduoliniais užtaisais, paskelbė lapkritį. Tai sukėlė Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) susirūpinimą dėl Irano branduolinės programos. Tačiau tada TATENA vadovas Rafaelis Grossis pabrėžė, kad Irano pareiškimas negali turėti „jokios įtakos“ deryboms dėl branduolinės programos.

Tarptautinis branduolinis susitarimas su Iranu šiuo metu įšaldytas. Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas 2018 m. pasitraukė iš sunkiai pasiekto susitarimo. Tada ir Iranas palaipsniui nustojo vykdyti sutarties įsipareigojimus.

Hipergarsinės raketos skrenda žemai atmosferoje ir yra manevringos. Dėl to sunku nuspėti jų skrydžio trajektoriją ir jas numušti. „Fattah“ raketos sukūrimas sustiprins Irano karinį arseną. Tai kelia nerimą daugybei šalių, ypač JAV ir Izraeliui. Izraelis baiminasi, kad Irano ginklai gali pasiekti Izraelio teritoriją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją