„ES smerkia antidemokratinius smurtinius veiksmus Brazilijos vyriausybinio kvartalo širdyje sausio 8 dieną“, – sekmadienio vakarą pareiškė J. Borrellis. ES esą dar kartą žada visišką savo paramą prezidentui L. I. Lula da Silvai ir reiškia savo solidarumą su demokratinėmis institucijomis, kurios per išpuolius tapo taikiniu. „Brazilijos demokratija nugalės smurtą ir ekstremizmą“, – sakoma toliau pareiškime.

Buvęs prezidentas J. Bolsonaras, anot J. Borrellio, turi „veikti atsakingai ir paraginti savo šalininkus eiti namo“. Tinkama vieta politiniams nesutarimams spręsti esą yra Brazilijos demokratinės institucijos, o ne smurtas gatvėse.

Paramą naujajam šalies prezidentui pareiškė ir kitų ES valstybių lyderiai. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vakare tviteryje portugalų kalba rašė: „Būtina gerbti Brazilijos žmonių valią ir demokratines institucijas“. L. I. Lula da Silva esą gali tikėtis besąlygiškos Prancūzijos paramos. Ispanijos premjeras Pedro Sánchezas tviteryje pareikalavo „nedelsiant grįžti prie įprastos demokratijos“. Ir Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni pareiškė Italijos „solidarumą su Brazilijos institucijomis“ ir pabrėžė: „Tai, kas vyksta Brazilijoje, negali mūsų palikti abejingais.“

Praėjus savaitei po buvusio Brazilijos prezidento J. Bolsonaro kadencijos pabaigos, radikalūs jo šalininkai sekmadienį šturmavo valdžios institucijas sostinėje Brazilijoje. Jie įsiveržė į Kongresą, Aukščiausiąjį teismą ir vyriausybės rūmus. Anot žiniasklaidos, saugumo pajėgos po kelių valandų perėmė pastatų kontrolę. Suimta apie 200 įtariamųjų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)