Jungtinių tautų pabėgėlių reikalų agentūra (UNCHR) kreipėsi į Europą su raginimu per ateinančius trejus metus priimti iki 80 tūkst. irakiečių, paaiškino Prancūzijos imigracijos ministras Brice‘as Hortefeux, kuris buvo susitikimo pirmininkas.

Jis ypatingai džiaugėsi tuo, kad buvo susitarta dėl pabėgėlių skaičiaus, nepaisant protesto, kurį pareiškė tokios šalys kaip Malta, Kipras ir Graikija, kurios ir taip priėmė nemažai pabėgėlių, lyginant su gyventojų skaičiumi.

Daugiausiai pabėgėlių – 2 500 – priims Vokietija, pareiškė šalies vidaus reikalų ministras Wolfgangas Schauble. Prancūzija jau priėmė 488 irakiečių, o per ateinančias savaites bus peržiūrėtas dar 981 prašymas, pasakė B. Hortefeux.

Tuo pačiu B. Hortefeux pabrėžė, kad Irako pareigūnai paprašė Europos neskatinti emigracijos.

„Atvirkščiai, mūsų tikslas yra įtikinti žmones grįžti į Iraką. Tačiau UNCHR užsibrėžė tikslą, kad per ateinančius trejus metus Europos šalys turi priimti 80 tūkst. pabėgėlių“, – pridūrė Prancūzijos vidaus reikalų ministras. Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė, kad iki šių biudžetinių metų pabaigos tikisi priimti 12 tūkst. Irako pabėgėlių. Per praėjusius biudžetinius metus JAV priėmė tik 3 040 pabėgėlių.

Kol kas daugiausiai irakiečių pabėgėlių priėmė Švedija. Oficialiais duomenimis, 2007 m. į Švediją atvyko 8 951 irakietis. Švedija irakiečius traukia tuo, kad ji palyginti atvira pabėgėliams ir tuo, jog šalyje jau susiformavo bendruomenė, kurią sudaro daugiau nei 82 tūkst. narių, atvykusių į šalį per paskutinius 30 metų.