Visi atvykėliai iš užsienio turės atlikti PGR testą iki antros buvimo JK dienos pabaigos, o ministras pirmininkas pasirengė vėl įvesti koronaviruso plitimo kontrolės priemones, baiminantis, kad naujoji atmaina gali būti nepaveikiama esamų vakcinų.

Ministras pirmininkas sakė, kad „laikinos ir prevencinės“ priemonės bus peržiūrimos po trijų savaičių, o vyriausybės vakcinų ekspertams bus pavesta apsvarstyti, ar reikia taikyti sustiprinamuosius skiepus visiems vyresniems nei 18 metų asmenims.

Apie taisyklių sugriežtinimą šalyje B. Johnsonas paskelbė Dauningo gatvėje surengtoje spaudos konferencijoje po to, kai Notingame ir Brentvude, Esekso grafystėje, buvo nustatyti du omikron atmainos atvejai, abu susiję su kelionėmis į Pietų Afriką.

Jis teigė, kad ši atmaina, kurią Pasaulio sveikatos organizacija priskyrė prie susirūpinimą keliančių atmainų, plinta „labai greitai“, ja gali užsikrėsti du kartus pasiskiepiję asmenys ir ji gali iš dalies sumažinti esamų vakcinų teikiamą apsaugą.

JK vyriausybė teigia, kad privalomas kaukių dėvėjimas Anglijos parduotuvėse ir viešajame transporte bus sugrąžintas kitą savaitę ir taip pat bus taikomas Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje, tačiau nebus reikalaujama dėvėti kaukes užeigose ir restoranuose.

Siekdamas sulėtinti viruso plitimą Jungtinėje Karalystėje, B. Johnsonas teigė, kad visi į JK atvykstantys asmenys iki antros atvykimo dienos pabaigos turi atlikti PGR testą ir izoliuotis, kol gaus neigiamą rezultatą.

Tačiau ministras pirmininkas pažymėjo, kad pasienio kontrolės priemonės gali „tik sumažinti ir atitolinti naujos atmainos atėjimą, o ne visiškai jį sustabdyti“, todėl visi, turėję kontaktų su asmenimis, kuriems įtariamas naujos atmainos atvejis, turės izoliuotis 10 dienų, neatsižvelgiant į jų skiepijimo statusą.
Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija pareiškė, kad ketina taikyti tokius pat pasienio apribojimus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Dalintis
Nuomonės