Vašingtonas laikosi pozicijos, kad išpirkos reikalaujančiu virusu produktotiekio „Colonial“ valdymo sistemą užkrėtė Rusijoje įsikūrusi nusikalstama grupė „DarkSide“. Bendrovė „Colonial Pipeline Company“ iš Teksaso Meksikos įlankos pakrantės į tankiai apgyventą Rytų pakrantę 8 850 km ilgio vamzdynu pristato benziną ir reaktyvinius degalus, aptarnaudama 50 mln. vartotojų.

Paklaustas, ar Rusijos vyriausybei buvo žinoma apie šią ataką, J. Bidenas patylėjo ir atsakė: „Esu tikras, kad FTB (Federalinio tyrimų biuro) ataskaita perskaičiau teisingai – ir jie sako, kad jie nežinojo, jis [V. Putinas] nežinojo, vyriausybė nežinojo.“

„Pabrėžiu, netikime, kad Rusijos vyriausybė buvo susijusi su šia ataka. Tačiau turime tvirtą priežastį manyti, kad nusikaltėliai, kurie surengė šią ataką, gyvena Rusijoje. Ji surengta iš ten“, – patikslino JAV prezidentas.

J. Bidenas sakė, jo administracija „tiesiogiai bendravo su Rusija“ ir kad reikalingos tarptautinės normos, siekiant sugriežtinti tokių nusikalstamų grupių kontrolę.

„Numanau, kad tai bus viena iš temų, kurią aptarsiu su prezidentu Putinu“, – pridūrė jis.

Prognozuojama, kad pirmasis J. Bideno susitikimas su V. Putinu nuo amerikiečių prezidento kadencijos pradžios įvyks birželį per vizitą Europoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)