Jutoje leidžiamas „The Salt Lake Tribune“ paskelbė J. Huntsmano atsistatydinimo laišką prezidentui Donaldui Trumpui. Jame nurodoma, kad diplomatas baigs darbą spalio 3-ąją dėl šeimos ir asmeninių priežasčių.

Baltieji rūmai ir Valstybės departamentas šios informacijos kol kas nepatvirtino.

Savo laiške J. Huntsmanas atkreipė dėmesį į jo darbo metu stebėtą JAV ir Rusijos santykių blogėjimą. Abiejų šalių ryšius temdė kaltinimai šnipinėjimu, skandalas dėl numanomo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus, svarbios Šaltojo karo laikų branduolinės ginkluotės sutarties žlugimas ir besitęsiantis konfliktas Ukrainoje.

„Turime toliau laikyti Rusiją atsakinga, kai jos elgesys kelia grėsmę mums ir mūsų sąjungininkams. Nors daugelis mus skiriančių dalykų yra neatitaisomi, esama bendrų interesų, kurių negalime ignoruoti“, – pažymėjo J. Huntsmanas.

„Nepadės joks perkrovimas arba paleidimas iš naujo – tik aiškus mūsų interesų ir vertybių supratimas“, – pridūrė jis.

Televizija CNN pranešė, kad D. Trumpas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praeitą savaitę kalbėdamiesi telefonu aptarė būsimą ambasadoriaus pakeitimą, nors Baltieji rūmai teigė, kad per tą pokalbį daugiausiai dėmesio buvo skirta Sibire siaučiantiems dideliems miškų gaisrams.

Viena iš sudėtingiausių J. Huntsmanui tekusių užduočių – pastangos išspręsti buvusio JAV jūrų pėstininko Paulo Whelano, Rusijos sulaikyto už įtariamą šnipinėjimą, bylą. D. Trumpas, neretai kaltinamas per dideliu palankumu V. Putinui, pastebimai vengė kalbėti apie P. Whelano likimą.

„The Salt Lake Tribune“ rašo, kad J. Huntsmanas svarsto siekti susigrąžinti anksčiau jam priklausiusį Jutos valstijos gubernatoriaus postą.