Liepsnos įsiplieskė ankstyvosiomis sekmadienio valandomis ir nusiaubė didelę parlamento komplekso dalį. Pirmadienio rytą buvo paskelbta, kad gaisras suvaldytas, tačiau tos dienos popietę ugnį vėl pakurstė stiprus vėjas.

„Ugniagesiams pavyko užgesinti gaisrą, įsiplieskusį vakar vėlyvą popietę, prieš pat penkias“, – naujienų agentūrai AFP sakė ugniagesių atstovas Jermaine'as Carelse.

„Gaisrą kurstė stiprus pietryčių vėjas, tačiau ugniagesiams pavyko sutramdyti ugnį praėjusią naktį prieš pat vidurnaktį“, – nurodė jis.

„Šį rytą, prieš pat penkias, tebeliepsnojo nedidelis gaisras, bet ugniagesiams pavyko tas liepsnas užgesinti“, – sakė J. Carelse ir pridūrė, kad visai dienai įvykio vietoje liko apie 20 ugniagesių, kurie stebi situaciją.

49 metų vyras, kuris sekmadienį buvo sulaikytas parlamento rūmuose, antradienį turi stoti prieš teismą, dėl kaltinimų įsilaužimu, padegimu ir valstybės turto sugadinimu.

Apie gaisro aukas nepranešama, tačiau šalies parlamentui padaryta žala sukrėtė šalį.

Gaisras kilo sekmadienį maždaug 5 val. vietos (ir Lietuvos) laiku senesnėje komplekso dalyje, kurioje kadaise veikė pirmasis Pietų Afrikos parlamentas.

Keiptaune yra įsikūręs Pietų Afrikos parlamentas, įskaitant Nacionalinę Asamblėją ir aukštuosius rūmus – Nacionalinę provincijų tarybą, o vyriausybė yra įsikūrusi Pretorijoje.

Parlamento rūmų pastatą Keiptaune sudaro trys korpusai, įskaitant pradinį ir seniausią korpusą, kuris buvo užbaigtas 1884 metais.

Naujesniuose korpusuose, kurie buvo pastatyti praėjusio amžiaus 3-e ir 9-e dešimtmečiais, įsikūrusi Nacionalinė Asamblėja.

Istoriniame pastate laikoma retų knygų kolekcija bei buvusio šalies himno originalas, kuris jau yra apgadintas.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją