„Maša ir Liusia paskelbė bado streiką. Jos reikalauja, kad joms būtų leista bendrauti, kad jos būtų laikomos... vienoje kameroje“, – šeštadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė advokatas Daniilas Bermanas.

Gruodžio 17 dieną Maskvos Tverės rajono teismas skyrė M. Aliochinai 15 parų arešto už nacių atributikos propagandą. L. Štein dėl analogiško kaltinimo skirta 14 parų arešto.

Praėjusią vasarą M. Aliochina ir L. Štein ne kartą buvo sulaikytos drauge su kitais „Pussy Riot“ nariais.

Be to, šiemet Maskvos Preobraženskojės rajono teismas vieniems metams apribojo M. Aliochinos ir L. Štein laisvę, pripažinęs jas kaltomis dėl kurstymo pažeisti sanitarines ir epidemiologines taisykles, sukėlusio masinio žmonių susirgimo grėsmę.

Bausmė susijusi su protestais, skirtais palaikyti kalinamą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną. Jie vyko sausio mėnesį, kai A. Navalnas buvo sulaikytas jam sugrįžus į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Feministinės grupės veteranė M. Aliochina anksčiau praleido dvejus metus kalėjime už tai, kad 2012-aisiais kartu su kitomis „Pussy Riot“ narėmis surengė protesto performansą Kristaus Išganytojo katedroje Maskvoje.