VTEK aiškinasi aplinkybes, kai būdamas ieškovas civilinėje byloje D. Bakša laboratorijos vardu pateikė pranešimą Vilniaus miesto apylinkės teismui apie įgaliojimo atstovauti NVSPL panaikinimą šios įstaigos įgaliotajai atstovei.

Ji iki tol byloje, atstovaudama laboratorijai, palaikė atsakovę – Sveikatos apsaugos ministeriją.

Taip pat vertinamos aplinkybės, kai, pasilikęs sau NVSPL atstovavimo funkciją D. Bakša galbūt užkirto jam asmeniškai nenaudingos NVSPL pozicijos atstovavimą tolesnėse teisminėse procedūrose.

Kaip pranešė VTEK, tyrimas pradėtas iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) gauto pranešimo ir duomenų pagrindu. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Pats D. Bakša sako, kad įgaliojimą VTEK skunde minimai atstovei panaikino, nes ją „be jokio juridinio pagrindo“ buvo paskyrusi jo pavaduotoja Rosita Marija Balčienė, vadovavusi NVSPL, kai jis buvo atleistas.

„Vertinu tyrimą ramiai, nes buvo priimti neteisėti sprendimai, juos priėmė pavaduotoja, tuo metu ji buvo vadove. Ji paskyrė asmenį, kuris apskritai neturi teisės vykdyti tokios veiklos. Tad natūralu – pamačiau situaciją ir ją užkardžiau, nes kitos įmonės darbuotojai buvo priskirta teisė administruoti e.teismų sistemą, nors tam nebuvo jokio juridinio pagrindo“, – BNS penktadienį sakė D. Bakša.

R. M. Balčienė teigė paskyrusi įmonės, su kuria NVSPL turi galiojančią teisinių paslaugų sutartį, atstovę prižiūrėti atsiliepimus teismams, nes pačios laboratorijos teisininkė laiku neparengė atsiliepimo į D. Bakšos ieškinį prieš Sveikatos apsaugos ministeriją.

„Pamatėme, kad ji mums nepasakė, kad reikia pateikti atsiliepimą. Tada, kadangi nebuvo kito teisininko, o tos įmonės atstovė yra patyrusi teisininkė, sudariau su ja papildomą susitarimą su sutarties priedu, kad ji mums atstovautų tame teisme ir atsiliepimą pateiktų, už ką aš buvau nušalinta“, – BNS tvirtino R. M. Balčienė.

Savo pavaduotoją D. Bakša yra nušalinęs nuo pareigų atliekant vidinį tyrimą dėl jos elgesio, R. M. Balčienė šiuo metu nedirba pateikusi pažymą dėl ligos.

Vilniaus miesto apylinkės teismas birželį pripažino NVSPL vadovo D. Bakšos atleidimą neteisėtu ir grąžino jį į pareigas.

Pernai spalį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys buvo atleidęs D. Bakšą, konstatavus šiurkštų darbo pareigų pažeidimą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją