Tai – Vilniaus Antakalnio apygardoje kandidatavusi konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė, surinkusi 61,17 proc. rinkėjų balsų, bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatai Beata Petkevič su 59 proc. rinkėjų balsų Šalčininkų apygardoje ir Česlavas Olševskis su 52,77 proc. Medininkų apygardoje.

VRK taip pat svarstys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) skundą, kuriuo prašoma negaliojančiais pripažinti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje.

Rinkimų barjero neperžengusi LLRA-KŠS laikosi pozicijos, kad dėl „Laisvės TV“ kampanijos prieš partijos lyderį ir partiją buvo šiurkščiai pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.

Pasak VRK vadovės Lauros Matjošaitytės, skundas bus išnagrinėtas iki galutinių Seimo rinkimų rezultatų tvirtinimo.

„Aptarsime gautą skundą, kokie veiksmai komisijos jau atlikti, kur kreiptasi, o skundas išnagrinėtas iš esmės bus po dviejų savaičių, prieš galutinį rezultatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje tvirtinimą“, – BNS sakė L. Matjošaitytė.

VRK pirmininkė pažymėjo, kad skundas nekoreguoja sprendimo dėl rinkimų rezultatų datos – daugiamandatės apygardos rezultatai patvirtinami jau po antrojo turo. Per savaitę po pirmojo turo reikia patvirtinti rezultatus tose vienmandatėse apygardose, kur atstovai į Seimą jau išrinkti.

„Įprastai daugiamandatės rinkimų apygardos rezultatai tvirtinami jau pasibaigus rinkimams, po rinkimų antrajame ture“, – sakė L. Matjošaitytė.

Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 24,8 proc. rinkėjų balsų, antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 17,5 proc. balsų.

Darbo partija gavo 9,47 proc. balsų, Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc., Laisvės partija – 9,02 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – 6,79 proc. balsų.

Daugiau partijų 5 proc. rinkimų barjero neįveikė, už borto liko dabartinės valdančiosios Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija.