Leidimas išduotas 500 žmonių mitingui. Policija patikslino, kad susirinko nuo 1,5-2 tūkst. žmonių. Kol kas nebuvo jokių incidentų.

Protestuotojai susirinko 13 val. 30 min., o apie 14 val. eisena pajudėjo Gedimino pr. link Vyriausybės, o vėliau link Seimo. Visgi minia veikiausiai prie Seimo neprieis – policija uždarė dalį Gedimino prospekto.

Mitingo programoje numatyta, kad dalyviai prie Seimo paliks vainikus ir uždegs žvakutes – esą tautai Vyriausybė yra mirusi.


Žmonės stovi su plakatais. Pavyzdžiui, ant vieno parašyta „Mes netikime į mokslą, mes jį studijuojame“. Susirinkę mitinguotojai pasisako prieš skiepus nuo COVID-19, prieš suvaržymus nepasiskiepijusiems asmenims.

Tarp mitingo dalyvių yra ir Seimo narys Mindaugas Puidokas. Šis, Delfi fotografui pasiūlius nusifotografuoti su mitingo organizatore A. Astrauskaite, pasišalino.

Apie 15 val. prie Seimo atėjusi minia ėmė skirstytis, tačiau nurodyta, kad mitingas vyksta iki 17 val.

Delfi primena, kad rugpjūtį riaušėmis pasibaigusį mitingą prie Seimo organizavusi ir už įvairius pažeidimus per šį mitingą bauda nubausta Astra Genovaitė Astrauskaitė teismui apskundė policijos skirtą 370 eurų baudą.

Ši bauda moteriai buvo skirta už rugpjūčio 10 dieną organizuotame mitinge prie Seimo padarytus pažeidimus. Vėliau šis taikus mitingas virto riaušėmis.

Rugpjūčio 10 dieną organizuotas mitingas prie Seimo virto riaušėmis. Dabar dėl jų atliekamas ikiteisminis tyrimas, įtarimai pareikšti 91 asmeniui.

Per kitą mitingą spalį dėl A. G. Astrauskaitės išsakytų raginimų pažeisti valstybės suverenitetą pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kaip skelbia prokuratūra, protesto mitingo organizatorė prie Vyriausybės pastato, įtariama, viešai ragino organizuoti karinį perversmą ir smurtu nuversti teisėtai išrinktą valdžią.

Buvusi kandidatė į Seimą, pedagogė A. G. Astrauskaitė protesto mitingą prieš pandemijos valdymą surengė Vilniuje, Katedros aikštėje, jame dalyvavo apie pusantro šimto žmonių.

Iš Katedros aikštės akcijos dalyviai Gedimino prospektu nužygiavo iki Seimo ir grįžo iki Vyriausybės, kur sakė kalbas, kritikavo valdžią.

A. G. Astrauskaitei iki kitų metų birželio uždrausta lankytis viešuose renginiuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Dalintis
Nuomonės