Kaip BNS sakė Santaros klinikų Komunikacijos tarnybos vadovė Jolanta Normantienė, pastačius naują korpusą bus nebus dubliuojama brangi diagnostikos ir gydymo įranga.

„Pastačius šį korpusą Vaikų ligoninės infrastruktūra iš esmės būtų sutelkta vienoje Santariškių gatvės pusėje: nebebus dubliuojamas intensyviosios terapijos ir priėmimo-skubios pagalbos skyriaus darbas, viename pastate bus įkurta ir bendra Vaikų konsultacijų poliklinika. Taip pat bus atskirti ambulatorinių ir stacionarinių ligonių srautai, patogiau išdėstytos diagnostinės tarnybos, gydytojų konsultantų kabinetai”, – BNS sakė J. Normantienė.

Trijų aukštų 9,8 tūkst. kv. metrų bendro ploto Pediatrijos korpuse numatoma įrengti 126 lovas.

Be to, šalia Vaikų ligoninės šiemet balandį pradėtas statyti ir 5,2 tūkst. kv. metrų bendro ploto Vaiko raidos centras – jį už 14,32 mln. eurų stato taip pat „Veikmės statyba“. Ateityje numatoma statyti dar vieną 6,5 tūkst. kv. metrų ploto pediatrijos korpusą. Jo rangovas kol kas nepasirinktas.

Pasak J. Normantienės, ateityje visi pastatai turėtų būti sujungti požeminėmis ir antžeminėmis jungtimis, kad pacientai saugiai ir greitai galėtų būti perkelti iš vieno klinikų korpuso į kitą.

Visa ligoninės plėtra finansuojama iš Valstybės investicijų programos ir Turto banko lėšų.