Trečiadienį skiepobusas nuo 10 iki 14 valandos lankysis Taikos g. 162A (prie „Maxima“ parduotuvės) ir Pylimo g. 58 (prie Halės turgaus), vėliau skiepobusai pervažiuos į kitas Vilniaus vietas ir nuo 15 iki 19.45 val. norinčiųjų pasiskiepyti lauks Jeruzalės g. 17 (prie „Iki“ parduotuvės) bei Žirmūnų g. 2 (prie parduotuvės „Iki“). Dar vienas skiepobusas nuo 16 iki 19.45 val. vilniečių lauks Pavilnionių g. 22 (prie „Rimi“ parduotuvės).

Pastarosiomis savaitėmis Vilniuje pastebima, kad besiskiepijančiųjų srautas mažėjo, o COVID-19 pacientų kiekis ligoninėse sparčiai auga ir situacija artėja prie praėjusių metų rudens. Skirtumas tik tas, kad prieš metus vakcinos Vilnius dar neturėjo, o šiandien ji lengvai prieinama visiems, tad sergamumas galėtų ir neaugti taip sparčiai.

Statistikos departamento parengta ataskaita rodo, kad pasiskiepijusių asmenų rizika užsikrėsti sumažėja net 5 kartus, rizika patekti į ligoninę dėl COVID-19 yra 10 kartų mažesnė nei nepasiskiepijusiųjų, rizika numirti nuo COVID-19 – bent 20 kartų mažesnė.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje artimiausiu metu planuojama didinti COVID-19 lovų skaičių nuo 80 iki 90. Šiandien reanimacijos lovų užimtumas siekia apie 90 proc.

Neigiama tendencija pastebima ir testavimo punkte V. Gerulaičio g. 1. Nors norinčiųjų testuotis netrūksta, nemaža dalis užsirašiusiųjų testui neatvyksta. Kai kuriomis dienomis neatvykstančiųjų skaičius siekia nuo 60 iki 300.

Atšaukti apsilankymą testavimo punkte yra paprasta, užtenka tik paskambinti numeriu 1808 ir pranešti apie laiko atšaukimą. Tokiu atveju atšauktas laikas vėl galės būti siūlomas gyventojams, kuriems testas išties būtinas ir skubus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)