Jeigu Seimas pritartų „darbiečių“ inicijuotoms Administracinio nusižengimo kodekso pataisoms, politinę reklamą ne iš rinkimų politinės kampanijos sąskaitos apmokėjusiam asmeniui grėstų bauda nuo 150 iki 860 eurų.

Tokią reklamą apmokėjusio juridinio asmens vadovui ar kitam už sprendimo priėmimą atsakingam asmeniui – nuo 480 iki 3 tūkst. eurų.

Rinkimų kodekse taip pat siūloma patikslinti politinės reklamos apibrėžimą.

„Šį projektą parengti paskatino tai, kad nors Rinkimų kodekse yra aiškiai apibrėžta, jog atlygintiną politinę reklamą gali apmokėti tik pats rinkimų politinės kampanijos dalyvis, pasitaiko atvejų, kai ne politinės kampanijos dalyviai renka lėšas ir atlygintinai skleidžia informaciją apie politinės kampanijos dalyvius.

Taip siekiama daryti įtaką rinkimų rezultatams, todėl siūlome patikslinti politinės reklamos apibrėžimą, draudimą ne politinės kampanijos dalyviams skleisti ir apmokėti atlygintiną politinę reklamą bei numatyti baudas už tokio draudimo pažeidimą“, – sako Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė–Urbonienė.

Toks reglamentavimas, anot Seimo narės, reikalingas, kad asmenys, kurie nėra susiję su politine kampanija arba rinkimais, negalėtų atlygintinai, pirkdami politinę reklamą agituoti už ar prieš rinkimų politinės kampanijos dalyvį ar kandidatą.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją