Tai senjorai, sulaukę 75 ir daugiau metų, kurie nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. pasiskiepijo pagal pilną vakcinacijos schemą arba iki lapkričio 30 d. gavo sustiprinančią vakcinos dozę.

Išmokos už skiepą bus pristatomos tokiu pat būdu, kaip ir pensijos ar kitos „Sodros“ išmokos. Priklausomai nuo pasirinkto mokėjimo būdo, jos bus mokamos nuo gruodžio 7 d. iki 23 d.

„Pandemijos metu reikia greitų naujų sprendimų, operatyvių veiksmų ir glaudaus įvairių institucijų bendradarbiavimo. Per pirmąjį karantiną buvo labai nelengva įgyvendinti keliamas užduotis – greitai ir sklandžiai išmokėti naujų rūšių išmokas įvairioms asmenų grupėms. Tuo metu įgyta organizacijos patirtis, sukurtos naujų išmokų skyrimo ir mokėjimo sistemos, susiformavę efektyvaus įstaigų bendradarbiavimo būdai, vėlesniems pandemijos valdymo etapams padėjo gerus pagrindus.

Džiaugiuosi, kad „Sodra“, bendradarbiaudama su Registrų centru ir Lietuvos paštu, daugumai pasiskiepijusių senjorų 100 eurų už skiepą išmokės iki Kalėdų“ – sako „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

Visa informacija – E.sveikatos sistemoje

Senjorai, gausiantys išmoką, nepatyrė papildomų rūpesčių dėl prašymų ar duomenų teikimo – jiems tereikėjo pasiskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą. Pasiskiepijusių išmokos gavėjų sąrašus „Sodrai” perdavė Registrų centras.

„Per pastaruosius metus buvo įgyvendintas ne vienas nacionalinės reikšmės projektas, kuomet buvo pasitelkta E. sveikatos sistema ir joje sukaupti duomenys. Papildomas E. sveikatos sistemos išnaudojimas rodo jos svarbą ir potencialą, o kartu įpareigoja sistemos priežiūrai skirti ypatingą dėmesį. Registrų centras visuomet yra pasirengęs savo kompetencija ir turimais ištekliais aktyviai prisidėti prie iniciatyvų, skirtų efektyviam pandemijos valdymui“, – pabrėžia Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

Išmokos jau pasiekia gavėjus

Vienkartinės išmokos pradedamos mokėti antradienį. Gyventojai, kurie pensijas gauna į sąskaitas, 100 eurų išmokas už skiepą gaus pavedimu gruodžio 7-8 dienomis. Tokių gavėjų bus apie 64 tūkstančiai.

Visiems senjorams, kurie pensijas gauna į namus, vienkartines išmokas už skiepą į namus pristatys Lietuvos paštas gruodžio 10-23 dienomis. Išmokos bus pristatytos per 27 tūkstančiams gavėjų.

Tie senjorai, kuriems pensijas įprastai pristato Lietuvos paštas, išmokas už skiepą gaus kartu su pensijomis. Tiems, kuriems pensijas į namus atneša kitos bendrovės, 100 eurų vienkartines išmokas atskirai pristatys Lietuvos pašto darbuotojai.

Dar 2 tūkstančiai gyventojų, kurie savo pensijas atsiima Lietuvos pašto skyriuose, 100 eurų išmoką galės atsiimti kartu su pensija.

„Pandemijos metu itin svarbus mūsų visų susitelkimas – visuomenės, medikų, verslo. Kaip bendrovė, turinti galimybę kasdien pasiekti tūkstančius Lietuvos gyventojų, prisidėjome prie ne vienos svarbios iniciatyvos – informavome visuomenę apie vakcinacijos svarbą, įgyvendinome pilotinį projektą, kai gyventojai galėjo pasiskiepyti pašto skyriuje. Džiaugiamės galėdami pristatyti ir išmokas už vakcinas senjorams“, – sako Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Vienkartinė išmoka bus mokama ir kitais metais

Kitais metais vienkartinę 100 eurų išmoką galės gauti tie 75 metų ir daugiau sulaukę gyventojai, kurie jau yra pasiskiepiję ir iki 2022 m. kovo 31 d. gaus sustiprinančiąją vakcinos dozę. Vienkartinę išmoką senjorai gaus kitą mėnesį po pilnos vakcinacijos pavedimu į banko sąskaitą arba ne vėliau kaip iki 2022 m. balandžio 30 d. pristatant į namus bei atsiimant Lietuvos pašto skyriuose.

Vienkartinė 100 eurų išmoka neturės jokios įtakos skiriant asmenims kompensaciją už šildymą ar kitas išmokas. Šie pinigai nebus įskaičiuojami į asmens ar šeimos pajamas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)