Tokį Seimo nutarimo projektą parengė „tvarkiečiai“ Petras Gražulis ir Vytautas Kamblevičius bei Socialdemokratų darbo frakcijos narys Artūras Skardžius.

„Sustabdyti LRT tarybos paskelbtą konkursą generalinio direktoriaus pareigoms užimti, kol bus atliktas Laikinosios tyrimo komisijos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos parlamentinis tyrimas“, – rašoma projekte.

Taip pat siūloma įpareigoti LRT tarybą užtikrinti kandidatų programų pristatymo viešumą.

Laikinosios Seimo tyrimo komisijos pirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius BNS sakė, kad LRT vadovo konkursas ir parlamentinis tyrimas nėra susiję.

„Aš, kaip komisijos pirmininkas, nematau jokios įtakos, ar rinkimai vyktų, ar nevyktų, ar juos stabdytų, ar nestabdytų. Tai iš esmės mūsų darbui niekaip nedaro įtakos“, – teigė jis.

„Mes apsiribojame tik savo paskirtais klausimais. O kokie valdymo procesai šiuo metu vyksta, nežiūrime“, – pridūrė politikas.

Jis taip pat suabejojo siūloma Seimo nutarimo formuluote, kad pats parlamentas galėtų sustabdyti konkursą.

„Labai abejočiau, ar vienas Seimas gali sustabdyti konkursą, ko gero, LRT taryba tai turėtų daryti. (...) Galbūt galėtų būti kreipimasis į tarybą, bet ne daugiau“, – BNS sakė A. Nekrošius.

Balandžio 1-ąją baigiasi dabartinio nacionalinio transliuotojo vadovo Audriaus Siaurusevičiaus antroji kadencija.

LRT taryba paskelbė naujo generalinio direktoriaus konkursą. Paraiškas iš viso pateikė 12 pretendentų. Tarp jų – A. Siaurusevičius, buvusi naujienų portalo delfi.lt vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, politikos apžvalgininkas istorikas konservatorius Bernardas Gailius, buvęs BNS vyriausiasis redaktorius Artūras Račas, televizijos laidų vedėjas buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, televizijos prodiuseris Kristupas Krivickas, signataras Zigmas Vaišvila, LRT darbuotojai Aldaras Stonys, Justas Senapėdis.

Trys pretendentai nesutiko, kad jų pavardės būtų viešinamos.

Kovo 20-ąją jie turi pristatyti savo programas per uždarą LRT tarybos posėdį, nugalėtojas bus renkamas balsavimu.

Seimas šiuo metu atlieka parlamentinį LRT ūkinės, finansinės ir vadybinės veiklos tyrimą.