Panevėžio apygardos prokuratūros skundas atmestas, sakė teisėja Regina Gaudutienė. Po šio teismo nutarties išteisinamasis nuosprendis įsiteisėjo.

Prokuratūra bandė įrodyti, kad V.Matuzas faktiškai vadovavo labdaros fondui, o jam aukoję verslininkai sulaukė politiko paramos Seime. Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad visi įstatymų projektai, dėl kurių kaltintas V.Matuzas, perėjo griežtai reglamentuotą kontrolę, be to, nerasta įrodymų, kad jis būtų pasisavinęs fondo pinigus.

Teisėja R.Gaudutienė paskelbė, kad visus bylos įrodymus ištyrusi ir išanalizavusi kolegija nerado pagrindo tenkinti prokuratūros skundo. Teisėjų įsitikinimu, pirmos instancijos teismas teisingai nusprendė, kad V.Matuzas nevadovavo, neorganizavo ir apgaule iš labdaros ir paramos fondo „Paramos iniciatyvos“ 16,7 tūkst. eurų nepasisavino.

„Pareiga įrodyti, kad asmuo padarė nusikaltimą, turi baudžiamąjį persekiojimą vykdančios institucijos. Tačiau šioje byloje nesurinkta įrodymų, neabejotinai patvirtinančių V.Matuzo kaltę sukčiavus. Byloje neįrodyta apgaulė – esminis sukčiavimo požymis“, - sakė teisėja R.Gaudutienė.

Teismas atkreipė dėmesį, kad V.Matuzo Seimui pateikti įstatymo projektai perėjo griežtą įstatymo registravimo kontrolę, priimti įstatymų pakeitimai yra galiojantys.

„Įstatymas nedraudžia teikti paramą neįgaliesiems ir pagyvenusiems žmonėms, o veiksmai, susiję su savęs kaip Seimo nario reklamavimu nėra nusikalstami“, - paskelbė teisėja.

Prokuroras V.Matuzui siūlė skirti penkerių metų laisvės atėmimo bausmę ir 7,5 tūkst. eurų baudą, o lobistą A.Romavoskį dėl piktnaudžiavimo nuteisti 28 tūkst. eurų bauda. Šalys dar gali rašyti skundą Aukščiausiajam Teismui.

V.Matuzas ir A.Romanovskis savo kaltę kategoriškai neigė.

V.Matuzas Seimo nariu buvo 2008 – 2012 ir 2000 – 2004 metais, jis priklausė Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai.