Teismo atstovė Aliona Sinicienė BNS atsiųstame komentare tvirtino, kad K. Tubis davė išsamius parodymus ir neigė kaltę dėl visų jam inkriminuojamų veikų.

„Jis kaltinamas, kad pažadėjo fiziniams asmenims paveikti savivaldybės tarnautojus bei savivaldybės įmonės darbuotoją teisėtai veikti konkrečių fizinių asmenų naudai manais už materialinę paramą ir neturtinę naudą visuomeniniam rinkimų komitetui „Kęstučio Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“, – teigiam BNS atsiųstame komentare.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ir prokuratūra buvo pranešusios, kad K. Tubis galėjo pasinaudoti tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui.

Manoma, kad iš dviejų verslininkų politikas reikalavo finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, rengiantis 2019 metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams.

Įtariama, kad už tai K. Tubis verslininkams sutarė atsilyginti paslaugomis. Vieno jų atstovaujamai bendrovei politikas esą pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka atliktų visus veiksmus ir bendrovė galėtų išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas.

Už tai bendrovės atstovas, įtariama, rado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka pervestas 1 tūkst. eurų.

Iš kito Anykščių verslininko K. Tubis taip pat reikalavo finansinės paramos rinkimų komitetui. Už tai, įtariama, rajono vadovas pažadėjo pagalbą, kad valstybės lėšomis būtų sutvarkytas kelias, kur yra įvažiavimas į verslininko atstovaujamą bendrovę.

Pasak teisėsaugos, yra pagrindo manyti, kad minėtai bendrovei sudarytos išskirtinės sąlygos dalyvauti Anykščių rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių, susijusių su verslu, kapitalinio remonto ir rekonstrukcijos atrankoje.

Per ikiteisminį tyrimą taip pat nustatyta, kad, norėdamas užsitikrinti politinę paramą priimant kai kuriuos Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimus, K. Tubis galėjo pažadėti vienam tarybos nariui pareigas savivaldybės valdomoje įmonėje.

Už prekybą poveikiu gresia baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Iš pradžių šią bylą nagrinėti pavesta Anykščių rūmams, tačiau jie nuo bylos nusišalino.

Utenos apylinkės teismo raštinės skyriaus vedėja Gyta Jakučionienė BNS yra sakiusi, kad Anykščių rūmai nusišalino argumentuodami, jog K. Tubis yra aktyvus politinis veikėjas Anykščiuose, yra ėjęs pareigas vietos policijoje, todėl gali kilti interesų konfliktų.