Kai lankėmės, ketvertuko mama Lina ką tik buvo grįžusi iš poliklinikos, kur mažylės buvo skiepijamos ir masažuojamos. „Po dvi mergytes vežu, nes daugiau nei valandą procedūros trunka. O paskui kitas dvi. Šiandien dar skiepytis reikėjo, tad ilgiau užtrukom“, – dalijosi mama.

Paklausta, ar vis dar svajoja išsimiegoti, Lina pasidžiaugė jau mieganti po 5-6 valandas per naktį ir tai yra labai gerai.

„Kai reikia į polikliniką ar atsiranda kitų reikalų, močiutę parsivežam, o taip tai nieko, susisuku ir pati“, – šypsojosi moteris. Migdo ir valgydina visas keturias dukras kartu, antraip būtų chaosas.
Pati mažiausioji mergytė Luka gimė vos kilogramo svorio, tačiau sparčiai vejasi sesutes, sveria jau 5 kg ir mama tuo labai džiaugiasi.

Lėja, Luknė, Luka ir Milena valgo visokių košių, varškyčių, jogurtų. Tačiau kiekviena mergaitė vis kitokį maistą mėgsta. Skiriasi ir charakteriai. „Kiekviena – asmenybė“, – juokėsi mama.

Laiminga ar nusikankinusi?

Džiaugsmas ar vargas auginti iš karto keturis gimusius vaikus. Lina net nesvarstydama sako, kad džiaugsmas: „Aš esu laiminga, o ne nusikankinusi mama. Koks čia vargas, kad keturi? Kita mama ir su vienu vargsta, ar ne? Mums viskas gerai. Nėra taip baisu, kaip atrodo. Kai pavalgiusios, sausos, jos ramios“.

Pirmojoje gyvenime fotosesijoje ketveriukė jautėsi puikiai. Mergaitės pademonstravo, kaip tvirtai laiko galvytes, žaidžia su žaislais, bando šliaužti. Regimai sukruto ir pradėjo krykštauti, kai prie jų prisijungė dešimtmetis brolis Lukas.
Kai lankėme Tauragės ketvertuką, Linai padėti buvo atvykusi ir jos mama – Algina Ulinskienė. „Jaučiuosi labai apdovanota – 10 anūkų turiu ir visus labai myliu, – net susigraudino močiutė. – su keturiais kūdikiais dukrai sunku, tad pagalbos tirai labai reikia“.

Kai namuose nėra tėčio, Linai išvežti mergaites į lauką padeda ne tik Lukas, bet ir vyriausiasis sūnūs Dovydas, kuriam 16 metų. „Vienas vieną vežimą išneša, kitas kitą. O kai tėvelis namie, važiuojame į lauką su juo“, – pasakojo 6 vaikų mama.

Pasak Linos, vyresnieji vaikai ją trumpam išleidžia ir pabūna su 4 sesėm, kai jai reikia atsivežti močiutę ar pan.

Vadina stebuklu

Kai lankėmės tauragiškių namuose, ketvertuko tėtis Jonas buvo išvykęs padėti savo tėvams sodinti daržų. „Jam toks darbas gal ir atsipūtimas nuo mūsų“, – juokavo Lina.

Gimus keturiems vaikams iš karto, šeimai didelė paspirtis buvo Tauragės savivaldybės skirtas butas. „Džiaugiamės, kad jį gavom. Vietos užtenka. Kitą savaitę planuojam į didesnį kambarį sunešti visas keturias mergaičių lovytes, nes trijose, kurios tilpo mūsų kambaryje, joms nepakanka vietos. Mažiausios Luka ir Luknė iki šiol miegojo vienoje“, – rodė Lina.

Pasak mero Sigito Mičiulio, sužinoję apie šeimos pagausėjimą, miesto vadovai ir bendruomenės nariai suko galvą, kaip padėti šeimai, kurią papildė išsyk keturi nauji nariai.

„Ketvertuko gimimas tikėtinas maždaug kas 20 metų, o apskritai pasitaikantis vos kartą per 500 tūkstančių gimdymų, yra stebuklas“, – sakė S. Mičiulis.

Tauragiškių šeimai, kurioje be gimusių keturių mergaičių auga du sūnūs, reikėjo didesnio būsto. Kaip DELFI sakė Tauragės mero patarėjas Dovydas Kaminskas, savivaldybės taryba šeimai suteikė 93,37 kv. m. butą su naujai įrengtais kambariais, katilinėje pastatytu nauju, granulėmis kūrenamu pečiumi.
Ketvertukas grįžo namo, nuotr. Tauragės rajono savivaldybės
„Prie šeimos gerovės svariai prisidėjo ir AB ,,Vilkyškių pieninė“, kurioje dirba abu tėveliai. Įmonė daugiavaikei šeimai dovanojo reikiamų baldų ir trūkstamos buitinės technikos, taip pat numatė vienerius metus skirti finansinę paramą vaikų prekėms įsigyti“, – sakė D. Kaminskas.
Ketvertukas grįžo namo, nuotr. Tauragės rajono savivaldybės

Valentino dienos staigmena: byrėjo džiaugsmo ašaros

Kaip rašė DELFI, sužinojusi, kad laukiasi ketvertuko, tauragiškė L. Strangienė ne išsigando, o juokėsi, byrėjo džiaugsmo ašaros. „Pastojau per Valentino dieną. Štai dovana“, – sakė daugiavaikė mama, rugsėjo 8-osios rytą Kauno klinikose pagimdžiusi keturias mergytes.

Po sėkmingos Cezario pjūvio operacijos gimusių trijų naujagimių svoris atitiko gestacijos laiką – 32 savaites ir 3 dienas, o vienai mergaitei dar reikėjo stiprėti.

Naujagimės gimė kas minutę (9:29, 9:30, 9:31 ir 9:32). Jų svoris buvo nuo 1,022 kg iki 1,780 kg. „Panašios visos“, – šypsosi keturias dukras pagimdžiusi 39 metų L. Strangienė, pridurdama, jog nėštumas buvo sunkus vien dėl nešiojamo svorio.

Trys mergytės yra identiškos trynės, ketvirtoji mažoji – kiek skirsis. Šeima planavo ir laukė dukros, tačiau likimas padovanojo visas keturias.

„Tikėjomės, kad bus pagrandukė, o gavome tiek dovanų. Labai norėjome dukros, dabar turėsime“, – sakė mama.