Rugsėjo 22 d., visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“ pateikė Ukmergės rajono tarybos narių kanceliarinių išlaidų apžvalgą.

Paaiškėjo, kad socialdemokratas Arūnas Dudėnas praėjusią kadenciją už kurą atsiskaitinėjo 450 kartų, o Darbo partijos atstovas Valdas Mikalajūnas ataskaitose nurodė atsiskaitinėjęs 117 skirtingų banko kortelių. Taip pat socialdemokratas kanceliarines išmokas naudojo įsigyjant ir spausdintuvą, planšetinį kompiuterį, kompiuterio monitorių, telefoną – nors Ukmergės rajono tarybos reglamentas nurodo, kad kompensuoti galima tik pašto prekių ir paslaugų, telefono bei interneto ryšio paslaugas.

Tuo metu kitas socialdemokratas, buvęs Seimo narys Kazys Grybauskas už kurą atsiskaitinėjo ta pačia banko kortele, tačiau ataskaitose pateikti čekiai nurodo, kad politikas atsiskaitinėjo ir už dyzeliną, ir už benziną. Be to, Ukmergės politikas beveik kas antrą mėnesį remontavo automobilį UAB „Lanžerone“.

Savo ruožtu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Algirdas Kopūstas už kurą atsiskaitinėjo 54 skirtingomis kortelėmis, nors didžioji dalis atsiskaitymų – grynaisiais pinigais. Politikas kurą pylėsi toje pačioje degalinėje ir beveik visada buvo aptarnaujamas to paties kasininko.

Kitas „valstietis“ Romas Pivoras kompensavosi išlaidas tiek už benziną, tiek už dyzeliną. Taip pat jis už kurą atsiskaitinėjo kelių minučių intervalais – pavyzdžiui, kovo 31 d. pateikė čekius, kurie išspausdinti 8:51 val., 8:53 val., 8:54 val. Iš viso tarybos narys naudojosi mažiausiai 38 mokėjimo kortelėmis. Be to, ataskaitoje nurodyti 11 kuro pylimu, tačiau čekiais pagrįsti tik 7.

Abu Ukmergės „valstiečiai“ po šios paviešintos informacijos sustabdė narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje.

Į iniciatyvos „Skaidrinam“ akiratį pateko ir Ukmergės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai Dalius Varnas, Arūnas Civilka bei Justas Šakalys. Pastarasis atsiskaitinėjo 67 skirtingomis kortelėmis. Pateiktuose čekiuose matoma, kad politikas atsiskaitinėjo už kurą kelis kartus per dieną.

Be to, J. Šakalys kompensavosi itin dideles sąskaitas už ryšio paslaugas – 2022 m. tam „Vardan Lietuvos“ narys išleisdavo 170 eurų per mėnesį, iš kurių vien įranga kainavo 96,26 eurų per mėnesį.

„Skaidrinam“ dėmesio susilaukė ir konservatorė Audronė Augustėnienė.

Ji atsiskaitinėjo už skirtingą kurą – tiek benziną, tiek dyzeliną.

Politikė ataskaitoje pateikia čekius, kuriuose matomi atsiskaitymai kelių minučių skirtumu tarp pylimų. Už kurą konservatorė atsiskaitinėjo 35 skirtingomis kortelėmis. Konservatoriai Juozas ir Janina Galiauskai atsiskaitinėjo už kurą grynaisiais ir 10 skirtingų kortelių. Matomi atvejai, kai J. Galiauskas kurą pylėsi kelis kartus per dieną. Visgi, politikai 2022 m. sausį ataskaitose iš viso nepateikė jokių pirkimus įrodančių kuro čekių.

Pavasarį kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių. Specialiųjų tyrimų tarnyba jau yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl Vilniaus miesto, Kauno miesto, Šiaulių miesto, Kauno rajono, Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Ignalinos, Jonavos, Lazdijų, Alytaus rajono savivaldybių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją