Tiesa, vyriausiojo iš kaltinamųjų pusbrolių trijulės 27 metų L. Bieliausko parodymai bus pagarsinti tik tuo atveju, jei teismui ketvirtadienį nebus pateikti papildomi liudytojai.

DELFI žiniomis, teismui nepavyksta apklausti visų norimų liudytojų, nes kai kurie jų yra užsienyje, kai kurie atsisako duoti parodymus teisme. Dėl šių priežasčių teisme pagarsinami jų parodymai ikiteisminio tyrimo metu.

Spalio mėnesį šioje byloje numatyti dar keli teismo posėdžiai.

Galo dar nematyti

„Dar reikės daug dirbti“, - prieš ketvirtadienio teismo posėdį sakė vienas byloje dalyvaujančių teisininkų, paklaustas ar bylos svarstymas artėja prie pabaigos.

Nepaisant, to kad dauguma liudytojų jau apklausti ar jų parodymai pagarsinti, panašu, kad baigiamųjų kalbų šioje rezonansinėje byloje dar reikės palaukti.

Tą DELFI patvirtino ir nukentėjusiųjų atstovas teisme. Vyras tvirtino, kad ir I. Strazdauskaitės artimieji laukia, kad teismas kuo greičiau baigtųsi, nes užsitęsęs teismo procesas neleidžia šeimai ramiai gyventi.

Maksimali bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas šioje byloje kaltinami, kad siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu.

Imitavo eismo įvykį

I. Strazdauskaitė 2017 metais dingo kovo 5 dieną išvykusi į Vilnių iš tėvų namų Plungėje. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone. Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai uždaužyta kastuvu. Byloje fiksuojama, kad nusikaltėliai iš anksto neplanavo užpulti būtent I. Strazdauskaitės. Pirmiausia, jie atkreipė dėmesį į 40 tūkst. eurų rinkoje vertinamą brangų merginos vairuojamą automobilį, kuriuo ji važiavo viena.

Netoli Elektrėnų buvo imituotas eismo įvykis. Ievai išlipus Bieliauskai įgrūdo merginą į jos pačios automobilio bagažinę. Jonavos rajone, prie Žeimių, miške, mergina buvo žiauriai nužudyta. Byloje fiksuojama, kad iš pradžių nusikaltėliai ketino paleisti merginą, bet jai pagrasinus, kad skųs policijai, nuomonę pakeitė.

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas dar kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. Jiems skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.