Pati antstolė Asta Stanišauskaitė BNS nurodė, kad procesas vykdomas, tačiau jo detalių teigė negalinti komentuoti.

Vilniaus miesto apylinkės teismas dar 2016-ųjų gruodį pripažino 2008-aisiais Vilniaus savivaldybės išduotą statybą leidžiantį dokumentą negaliojančiu ir įpareigojo statytoją, t.y. viešąją įstaigą „Maskvos kultūros ir verslo centras Maskvos namai“ išsiimti naują leidimą ir pagal jį pertvarkyti statinį.

Statytojui nepertvarkius statinio, viešoji įstaiga įpareigota jį nugriauti, o šiai to nepadarius, teismas leido griovimo darbus vykdyti Statybos inspekcijai. 2020-ųjų vasarį sprendimo vykdymą pratęsė dviem metams, galutiniai jo vykdymo terminai suėjo šį spalį.

Inspekcija teigia įvykdžiusi visas įstatymuose numatytas prievoles ir tik tuomet kreipėsi į antstolę su prašymu pradėti vykdomuosius veiksmus. Taip pat antstolės prašoma skirti skolininkui 300 eurų baudą už kiekvieną sprendimo nevykdymo dieną ir „taikyti visas teismo sprendime numatytas neįvykdymo pasekmes“.

„Informuojame, kad iki šių metų spalio 25 dienos Statybos inspekcija papildomų dokumentų nei iš skolininko, nei iš antstolės nėra gavusi. Siekdama bendradarbiauti vykdymo procese ir operatyviau atlikti vykdymo veiksmus, Statybos inspekcija kreipėsi į antstolę su raginimu imtis aktyvių veiksmų“, – teigiama BNS atsiųstame inspekcijos komentare.

Pati antstolė A. Stanišauskaitė tvirtino sprendimą siekianti įvykdyti, tačiau detaliau nekomentavo, su kokiomis problemomis susiduriama ir kiek procesas dar gali trukti.

„Vykdomasis dokumentas pateiktas, šis įpareigojimas yra vykdomas, bet komentarų dėl nebaigtų vykdyti vykdomųjų bylų nelabai teikiame. Galiu pasakyti, kad vykdome taip, kaip nustato teisės aktai“, – BNS sakė antstolė.

Ji teigė, kad šis atvejis nėra kažkuo išskirtinis ir su panašiais procesais susiduriama vykdant kitus sprendimus. Antstolė taip pat patvirtino, kad įstatymai nenumato galutinių terminų, per kuriuos teismo sprendimą turi įgyvendinti valstybinės institucijos, jei to nedaro statybų vykdytojas ar pastato savininkas.

Šią savaitę Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas pranešė, jog kreipėsi į Statybos inspekciją su raginimu pasirūpinti, jog pastatas, kurį jis pavadino „šnipų tašku“, būtų nugriautas.

Maskvos namų Vilniuje idėja vystyta nuo 2004-ųjų, po tuomečio Maskvos mero Jurijaus Lužkovo apsilankymo Vilniuje, karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejaus iškilmėse. Tuomet nutarta panašų Vilniaus namų projektą vykdyti ir Maskvoje.

Skelbta, kad Maskvos namai būtų kultūros ir verslo bendradarbiavimo centras, kurio tikslas – sukurti ir toliau plėtoti gerus kaimyninius santykius tarp Maskvos ir Vilniaus.

2008-aisiais Vilniaus savivaldybė išdavė statybos leidimą pastatui Rinktinės ir Juozapavičiaus gatvių sankirtoje, pradėtos statybos.

Tačiau 2016 metais Vilniaus miesto apylinkės teismas iš dalies tenkino Statybos inspekcijos ieškinį bei pripažino, jog savivaldybės išduotas leidimas yra neteisėtas, nes pažeidžia pačios savivaldybės šios teritorijos detaliajame plane nustatytus aukštingumo, užstatymo tankumo reikalavimus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją