Reaguodamas į viešojoje erdvėje besitęsiančias diskusijas dėl to, ar A. Anušauskas paviešino riboto naudojimo medžiagą, S. Skvernelis prašo komisiją įvertinti, ar ministro socialiniame tinkle „Facebook“ pateiktose detalėse apie skirtingų gamintojų tankų savybes nėra slaptos, Lietuvai iš NATO narių ar kitų užsienio valstybių perduotos informacijos.

Be to, komisija raginama įvertinti, ar šios informacijos saugumas Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) buvo ir yra tinkamai užtikrintas.

„Krašto apsaugos ministro paviešinta informacija apie planuojamus ginkluotės pirkimus iš NATO narės, vienoje šalyje gaminamos ginkluotės palyginimą su kitų NATO narių gamintojų teikiama ginkluote ar ketinimų protokolus gali turėti tolimesnių pasekmių santykiams su sąjungininkais, jų pasitikėjimui ir netgi dalijimuisi įslaptinta informacija tarp NATO narių, todėl būtina išsiaiškinti, ar ministro atskleista įslaptinta informacija nebuvo Lietuvai patikėta NATO sąjungininkų“, – partijos išplatintame pranešime cituojamas S. Skvernelis.

ELTA primena, kad praėjusį pirmadienį po Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio krašto apsaugos ministras užsiminė, jog artimiausiu metu bus pasirašytas ketinimų protokolas su Vokietijos gamintojais dėl tankų įsigijimo.

Visgi, A. Anušauskas dėl viešų pareiškimų sulaukė aštrios kritikos.

VGT vadovaujantis prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad krašto apsaugos ministras paskelbė riboto naudojimo informaciją, kurios sutarta neviešinti.

Vis tik Krašto apsaugos ministerija (KAM) teigia, kad A. Anušausko paviešinta informacija apie vokiškų tankų pirkimą nebuvo slapta. Tą kartoja ir pats ministras, tačiau paaiškinti, kodėl skiriasi jo ir šalies vadovo pozicijos nesiima.

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė dėl krašto apsaugos ministro viešai aptartų detalių kreipėsi į prokuratūrą.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją