Tokį Seimo nario Petro Gražulio Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotą Konstitucijos pataisos projektą savo parašais parėmė 41 įvairioms Seimo frakcijos atstovaujantis parlamentaras.

Konstitucijoje siūloma įteisinti, kad "Seimą sudaro Tautos atstovai - 71 Seimo narys, kurie renkami vienmandatėse rinkimų apygardose ketveriems metams, remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu".

Tikimasi, kad priėmus šią Konstitucijos pataisą būtų sutaupyta biudžeto lėšų, skirtų parlamentarams išlaikyti, o vienmandatėse rinkimų apygardose būtų išrinkti tie parlamentarai, kurie sąžiningai dirbtų ir atstovautų savo rinkėjams.

"Rinkimai su partijų sąrašais neleidžia žmonėms išrinkti tų Seimo narių, kurių jie nori, nes partijų sąrašų viršuje keletą metų yra tie patys politikai, todėl, priėmus šią pataisą ir suteikus galimybę Lietuvos piliečiams rinkti konkrečius asmenis Seimo nariais, žmonių pasitikėjimas Seimu pagerėtų", - mano pataisos iniciatoriai.

Pasak P. Gražulio, pagrindinė priežastis, paskatinusi rengti šį įstatymo projektą, yra piliečių priekaištai dėl didelio Seimo narių skaičiaus ir brangaus jų išlaikymo iš mokesčių mokėtojų pinigų.

P. Gražulio duomenimis, vienas Seimo narys Lietuvoje atstovauja maždaug 25 tūkst. gyventojų, tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje - 92 tūkst., Vokietijoje - 123 tūkst., Ispanijoje - 119 tūkst., Lenkijoje - 84 tūkst., Ukrainoje - 114 tūkst., Baltarusijoje - 98 tūkst. gyventojų.

"Iš pateiktų skaičių matyti, kad už mus turtingesnėse valstybėse parlamentarų skaičius, palyginus su valstybės gyventojų skaičiumi, yra žymiai mažesnis negu Lietuvoje. Sumažinus Seimo narių skaičių būtų galima sutaupyti nemažai mokesčių mokėtojų pinigų", - sako politikas.

Konstitucijos 55 straipsnyje įtvirtinta, kad Seimą sudaro Tautos atstovai - 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.