Nuo šeštadienio visą savaitę vyksianti šventė apims įvairių žanrų renginius - nuo folkloro iki operos.

"Stengėmės parinkti ramesnius, įdomius ir aukšto meninio lygio renginius", - šventės programą apibūdino "Sostinės dienų" koordinatorius Vygaudas Juknelis.

"Mūsų tikslas, kad "Sostinės dienos" taptų ne tik Lietuvos gyventojų, bet ir užsienio turistų traukos objektu", - sakė šventę organizuojančios viešosios įstaigos "Vilniaus festivaliai" generalinis direktorius Remigijus Merkelys.

Naują Vilniaus miesto šventės koncepciją atspindi Gedimino prospekte penktadienį įsikursianti galerija, kuri pakeis kelerius metus "Sostinės dienų" metu vykusią Pranciškaus mugę.

"Mugės šurmulį keičiame į meninį veiksmą", - aiškino V.Juknelis.

Gedimino prospekto galerijoje įsikurs Vilniaus ir Kauno galerijos, kuriose menininkai ne tik eksponuos savo darbus, bet rengs įvairias akcijas, kuriose bus kviečiami dalyvauti vaikai, jaunuoliai. Galerijoje taip pat veiks restoranai, kavinės, nuotaiką kels gatvės teatrai, bardai, cirko artistai, fakyrai, fokusininkai. Renginio metu senuosius lietuvių amatus demonstruos ir keletas profesionalių amatininkų.

"Sostinės dienas" šeštadienį pradės gatvės teatrų festivalis "Teatras be stogo". Tą pačią dieną nuo Savivaldybės iki Rotušės aikščių Lietuvos galiūnai neš rekordinį duonos kepalą - jį iškepusi bendrovė "Vilniaus duonos" tikisi pagerinti šalies didžiausio duonos kepalo rekordą. Kartu su galiūnais žygiuos trimitininkai, važiuos baikeriai.

Sekmadienį Kalnų parko stadione vyks tradicinė Ugnies misterija, kurios šių metų tema "Pasaulio medis". Septyni Lietuvos skulptoriai sukurs po vieną skirtingą medį: aukščiausias sieks 8,5 metro, o ilgiausias - 12 metrų.

Renginio metu degančias skulptūras nušvies fejerverkai, o apie pasaulio sutvėrimą iš vandenų pasakojančią muzikinę kompoziciją atliks Lietuvos ir užsienio grupės.

Pirmadienis, antradienis ir trečiadienis skirti kinui - Rotušės aikštėje bus demonstruojami animaciniai, vaidybiniai ir dokumentiniai filmai.

Vieni didesnių "Sostinės dienų renginių" - Katedros aikštėje ketvirtadienį vyksiantis festivalio "Vilnius Jazz" koncertas, o penktadienį rengiamas teatralizuotas folkroko koncertas "Žaibo gėlės".

"Sostinės dienas" rugsėjo 18 dieną užbaigs Katedros aikštėje parodyta Giacomo Puccini opera "Tosca", kurioje dainuos solistai Badri Maisuradzė, Inesa Linaburgytė, Vytautas Juozpaitis bei kiti.

"Sostinės dienų" biudžetas šiemet 700 tūkst. litų.